ПСЖ и Бенфика стартираха с победи в Шампионската лига

Олимпиакос и Андерлехт станаха жертви на фаворитите в група C

по статията работи: Божидар Азманов | 18.09.2013 | 00:36
БТА/AP

ПСЖ надделя с 4:1 над Олимпиакос насред Гърция и излезе начело на своята група в Шампионската лига.

През първата част домакините действаха много добре и въпреки, че си позволиха да изостанат в резултата след кол на Едисон Кавани в 19-та минута, изравниха шест минути по-късно чрез Владимир Вайс.

През втората част обаче ПСЖ вдигна оборотите и с две попадения на Тиаго Мота в 68-та и 73-та минута и едно на Маркиньос в 86-та стигнаха до успеха. Звездата на парижани Златан Ибрахимович пък пропиля и дузпа.

Видео от срещата вижте в Sporta.bg

ПСЖ пристигна в Гърция непобеден от местни тимове в Европа. В предни позиции Лоран Блан предпочете Златан Ибрахимович и Единсон Кавани, докато Езекиел Лавеци остана на резервната скамейка. 19-годишният Маркиньос, дошъл през лятото пък направи своя дебют в защита за парижани.

Костас Митроглу поведе Олимпиакос, а бранителят Гаетан Бонг зае мястото си в отбраната в стартовата единайсеторка на гърците, след като се възстанови от контузия. Новата звезда на домакините - Хавиер Савиола пък остана резерва.

Домакините започнаха срещата по страхотен начин, след като Владимир Вайс нацели гредата от над 25 метра. Въпреки това в началните минути на срещата гърците действаха предпазливо и по скоро търпеливо изчакваха своя шанс.

В 12-та минута Вайс отново нацели греда, а три минути по-късно късметът отново спаси парижани, след като удар от воле на Давид Фустер срещна гредата на вратата на Салваторе Сиригу за трети път в срещата.

За да стане още по-неприятно за домакините ПСЖ откри резултата. В 19-та минута комбинация между Златан Ибрахимович изведе Единсон Кавани на отлична позиция и той се разписа за 1:0 на празната врата.

Отговорът на футболистите на Мичел не закъсня и в 25-та минута Вайс най-после разпечата мрежата на ПСЖ, елиминирайки Тиаго Силва, Маркиньос и вратаря Салваторе Сиригу - 1:1.

През втората част играчите на Лоран Блан започнаха много активно и пропуснаха няколко ситуации за гол чрез Ибрахимович и Кавани. В 63-та минута шведът направи изключителен пропуск, след като не успя да засече ниско центриране на влезлият като резерва Лавеци.

Все пак пет минути по-късно парижани излязоха напред в резултата. Лавеци центрира от корнер и Тиаго Мота с глава отблизо направи 2:1.

Упражнението се повтори в 73-та минута - ново центриране на корнер, отлична изява на италианския национал в наказателното поле и 3:1 за ПСЖ.

В 81-та минута Ибрахимович бе фаулиран от Самарас в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Шведът обаче капитулира пред стража на Олимпиакос Хименес и резултата остана непроменен.

Все пак в 86-та минута младият Маркиньос оформи крайния резултат, след като с глава засече центриране на Тиаго Мота от корнер за 4:1.

В същото време Бенфика даде перфектно начало на тазгодишното си участие в Шампионската лига и победи гостуващия Андерлехт с 2:0.

Особено силно за домакините бе първото полувреме, когато паднаха и двете попадения дело на Филип Джуричич и Луизао.

Играчите на Жорже Жезус започнаха двубоя много настървено и това им донесе успех още в самото начало на срещата.

В 4-та минута вратарят на Андерлехт Силвио Прото не можа да се намеси добре и да изчисти една топка. От това се възползва Джурич, който откри резултата - 1:0 в полза на лисабонските "орли".

Попадението ни най-малко не успокои домакините и те продължиха да доминират на терена на "Естадио да Луш".

Резултатът от това дойде в 30-та минута, когато нова грешка в защитата на домакините позволи на оставения непокрит Луизао с глава да отбележи за 2:0.

През второто полувреме португалците се поотпуснаха и позволиха на Андерлехт да погледне по-сериозно към Артур. Въпреки опитите си обаче нападателите на белгийския тим не успяха да намерят път към мрежата на Бенфика и стартираха с поражение в Шампионската лига.