ПСЖ не срещна трудности срещу Бенфика

Златан Ибрахимович блести с два гола за парижани

по статията работи: Божидар Азманов | 03.10.2013 | 00:16

Пари Сен Жермен постигна втора поредна победа в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като надви Бенфика в дербито на група C.

И трите попадения паднаха през първото полувреме, когато ПСЖ тотално надигра своя съперник Два от тях реализира Златан Ибрахимович. Шведа бе точен в 5-та и 30-та минута, а това бяха попадения номер 32 и 33 за него в Шампионската лига.

Между тях се разписа и Маркиньош, който наказа гостите на "Парк де Пренс" в 25-та минута.

През второто полувреме лисабонските "орли" направиха опит да се вдигнат и да променят с нещо ситуацията, но парижани не позволиха да изпуснат контрола над срещата и заслужено се поздравиха с победата.

Видео и снимки от двубоя вижте в Sporta.bg

Така ПСЖ събра пълен актив от 6 точки след два мача, след като в предния кръг победи Олимпиакос с 1:4 и излезе начело на група C. Бенфика остава с 3 точки, колкото има и Олимпиакос, който в другата среща надви Андерлехт с 3:0 като гост. Белгийският шампион е без спечелена точка.

Единствените проблеми пред Лоран Блан преди мача бяха свързани със състоянието на Блейс Матюиди, който получи травма на вчерашната тренировка и се очакваше да бъде заменен от Адриен Рабио, но в крайна сметка излезе като титуляр. В игра се завърна и възстановения Алекс. Извън състава остана Тиаго Силва, който е с дълготрайна контузия.

Без изненади атаката на домакините поведе Златан Ибрахимович, подкрепян от другите две големи звезди на парижани - Единсон Кавани и Езекиел Лавеци.

Наставникът на Бенфика Жорже Жезус пък можеше да разчита на Николас Гайтан, който попадна в титулярния състав за първи път от август насам заради контузия. В стартовите 11 се завърнаха Гийерме Сикейра и Андре Алмейда, които получиха почивка в шампионатния мач на "орлите" срещу Беленензеш през уикенда.

Двубоят започна по най-добрия начин за домакините от ПСЖ, които излязоха напред в резултата само след 5 минути игра. Блейс Матюиди и Грегъри ван дер Вийл комбинираха по чудесен начин отдясно по атаката и последния центрира по земя към Златан Ибрахимович, а шведа отблизо простреля Артур за 1:0.

Това бе първи гол за бившия нападател на Милан в тазгодишното издание на надпреварата и негов най-бърз в Шампионската лига изобщо.

Като цяло обаче темпото в първите минути на срещата не бе особено високо. Парижани контролираха повече топката, докато играчите на Бенфика разчитаха на Оскар Кардосо да сътвори нещо в атака.

Първата по-сериозна опасност на тяхната сметка дойде в 19-та минута, когато Гийерме Сикейра пробва своя мерник от границата на наказателното поле, но стреля над вратата на Салваторе Сиригу.

Превесът на ПСЖ си каза думата в 25-та минута, когато Тиаго Мота центрира от корнер, топката бе изчистена от бранителите в червено но Златан Ибрахимович с пета я върна към Марко Верати. Той от своя страна елегантно намери Блейс Матюиди, чийто удар бе спасен от Артур. Топката обаче попадна у Маркиньош и той я заби в опразнената врата за 2:0.

Само пет минути по-късно ситуацията за гостите стана твърде неприятна. Тиаго Мота центрира от корнер и вездесъщият Ибрахимович се извиси в наказателното поле и с глава прати топката неспасяемо в мрежата на Артур за трети път, реализирайки своя 33-ти гол в Шампионската лига.

Въпреки солидния аванс ПСЖ до края на полувремето ПСЖ и за момент не позволи на гостите да помислят, че ще им бъде по леко и продължи да доминира на терена на "Парк де Пренс".

За лисабонските "орли" имаше още една неприятна вест. Минута преди третия гол на домакините Любомир Фейса трябваше да напусне терена контузен, а на негово място в игра се включи Андре Гомес. Острието на португалците Оскар Кардосо пък тотално бе обезличен от Маркиньош и Алекс.

Второто полувреме започна по-добре за Бенфика, след като гостите създадоха първата опасност след подновяването на играта, дело на Езекиел Гарай. Въпреки това футболистите на Лоран Блан не позволиха да бъдат притиснати от съперника и бързо си върнаха контрола над топката, а с това и инициативата в мача.

Най-доброто положение за гостите дойде в 67-та минута когато Оскар Кардосо проби и подаде на резервата Миралем Сюлеймани в наказателното поле, но Салваторе Сигиру се намеси сполучливо, за да спаси вратата си.

Главно действащо лице на терена пък продължаваше да е Златан Ибрахимович, който на няколко пъти блесна със страхотни подавания, едно от които изведе Кавани на отлична позиция, но уругваецът пропусна да се разпише.

В 74-та минута отново Кавани пропиля още един шанс за нов гол във вратата на Артур. Този път бразилския голмайстор на "орлите" се отличи и изби два поредни удара на мултимилионната покупка на ПСЖ.

До края на двубоя Бенфика опита няколко неуспешни опита да вкара поне почетно попадение, но бе твърде късно за каквото и да е и парижани записаха втора поредна победа в Шампионската лига.

В другия двубой Олимпиакос победи Андерлехт с 3:0 като гост. В герой за гърците се превърна Костас Митроглу, който реализира хеттрик. Нападателят бе точен в 17-та, 56-та и 72-та минута.

В 24-та минута, при 0:1, Митрович от състава на Андерлехт пропусна дузпа и това до голяма степен сломи духа на домакините, които допуснаха неприятно поражение и се закотвиха на дъното в група C.