ПСЖ отупа Леверкузен насред "Бай Арена"

Парижани вече могат да се чувстват четвъртфиналист

по статията работи: Божидар Азманов | 18.02.2014 | 23:53  15 Виж всички снимки

Пари Сен Жермен разби Байер Леверкузен с 4:0 насред "Бай Арена" и почти сигурно си осигури участие на четвъртфиналите в Шампионската лига.

Златан Ибрахимович отбележи поредните си два гола за парижани в Шампионската лига и вече има 10 гола с екипа на ПСЖ в най-комерсиалния турнир. По едно попадение добавиха Блейс Матуиди и Йоан Кабай.

По този начин реваншът след две седмици на практика се обезмисли, тъй като Байер трябва да търси победа с минимум четири чисти гола, за да продължи напред или да стигне до продължения.

Тази вечер ПСЖ си свърши работата още до почивката, когато вече водеше с 3:0. Резултата откри Блейс Матуиди още в третата минута след грешка на Симон Ролфес. В 39-а Златан Ибрахимович направи 2:0 от дузпа, а превъзходството на французите бе узаконено с нов гол на Ибрахимович в 42-а минтута.

През първото полувреме домакините се отчетоха само с един точен удар по посока на Салваторе Сиригу, а в 59-а минута останаха с 10 души, след като Емир Спахич бе изгонен за втори жълт картон.

В 88-а минута се стигна до крайното 4:0, а последния гол в мача вкара новото попълнение Йоан Кабай.

Още за двубоя между Байер Леверкузен и ПСЖ четете в Sporta.bg

28 властен олигарх 19.02.2014 | 15:11
Да видим какво ще последва от тук насетне. Започва да става много интересно и това е просто очевидно. Така да е и занапред наистина ;).
27 David Hayemaker 19.02.2014 | 15:10
Да видим дали и занапред ще показват класата си ПСЖ. Сега направиха може би най-добрия си мач за последните 2 години, така че нека продължава в същия дух.
26 известна личност 19.02.2014 | 15:07
В крайна сметка се представиха на ниво в групите, но да видим какво ще последва в крайна сметка. Със сигурност положението е много сериозно!
25 Иван Ангелов 19.02.2014 | 15:06
Ще видим какво ще го бъде от тук насетне. Добър състав са, имат отлични изпълнители и това се вижда пределно ясно. Да видим дали и занапред ще е така.
24 властен олигарх 19.02.2014 | 15:05
Да видим какво ще се получи от тук насетне. Ибрахимович пак си вкарва и като нищо може да стане голмайстор на сезона, а защо не и следващия носител на Златната топка?
23 David Hayemaker 19.02.2014 | 15:05
"Парижани вече могат да се чувстват четвъртфиналист" - Както и могат да се съсредоточат върху първенството, където да станат шампиони за втори пореден път.
22 известна личност 19.02.2014 | 15:04
Да видим какво ще последва на реванша. Определено ПСЖ на моменти играят страшно силно. Направо са неудържими и показват футбол на световно ниво.
21 Иван Ангелов 19.02.2014 | 14:50
Силна победа за отбора на ПСЖ. Със сигурност постигнаха нещо впечатляващо и това се видя повече от ясно. Да видим дали и занапред ще го бъде така.
20 безкомпромисната кирка 19.02.2014 | 11:49
мисля, че немските фенове са се напили от мъка и това ще може да се види много добре. дано занапред да покажат повече качества и да могат да покажат на какво са способни.
19 вербална нота 19.02.2014 | 11:48
да, те са много сериозен отбор и това може да се види много добре. дано занапред да продължат да играят по този начин, защото само така ще може да направят нещо.
18 коремного мекотело 19.02.2014 | 11:48
да, нещо такова се е получило и по-добре да не се играе реваншва и само да се хабят пари. това повече не може да продължава по този начин.
17 вербална нота 19.02.2014 | 11:47
това само разбирачи като теб са очаквали да се случи нещо такова. следващия път смятам да те попитам как ще завършат мачовете, за да мога да спечеля от тотото.
16 безкомпромисната кирка 19.02.2014 | 11:46
не са само те. смятам, че и олимпиакос ще направят същите неща и това ще може да се види много добре по време на мачовете с манчестър.
15 свен вет 19.02.2014 | 11:45
да, те са много добър отбор и това се видя много добре. определено измежду новобранците тази година, те се справят много добре.
14 коремного мекотело 19.02.2014 | 11:43
това е много неприятен резултат за немците, защото се бяха наточили за нещо повече, само че то не се получи. дано занапред да нямат никакви проблеми и това да е добре за тях.
13 вербална нота 19.02.2014 | 11:42
определено в следващия мач ще могат да играят с резервите и това е повече от ясно. явно леверкузен са много слаби и това се вижда много ясно.
12 безкомпромисната кирка 19.02.2014 | 11:42
това е много добре за тях, защото по този начин ще могат спокойно да си мислят за реванша и това да бъде много добре за тях.
11 свен вет 19.02.2014 | 11:41
това е много жалко, защото на реваншите няма да има какво да се гледа и това е много зле. може би ще избера да гледам някакви филми на реваншите, защото няма да има смисъл да се гледат следващите мачове.
10 Батко Реджеп 19.02.2014 | 11:21
ПСЖ са поне една класа над Байер Леверкузен . Сигурно немските привърженици са доста разочаровани от загубата, но все пак това е футболът ! :)
9 Баба Пъша 19.02.2014 | 11:13
ПСЖ се справи с Байер Леверкузен без никакви проблеми . Не съм предполагал, че точно така ще стане и това е много странно за мен .
8 Старата Госпожа 19.02.2014 | 11:04
Хах, ПСЖ наистина здраво отупа отборът на Байер Леверкузен и си мисля, че по този начин вече е сигурен 1/4 финалист в турнира на Шампионската Лига .
7 Старата Госпожа 19.02.2014 | 10:53
ПСЖ направо са разбили отборът на Леверкузен снощи . По този начин до голяма степен обезмислиа реванша в Барселона . Мачът няма да е толкова интересен .
6 чичо съби 19.02.2014 | 10:31
Златан Ибрахимович и ПСЖ отново са били над всички в тази вечер . Не смятах, че френският шампион толкова лесно ще победи отборът на Байер, но ето , че се случи .
5 нелепо съвпадение 19.02.2014 | 10:13
Доста голове са паднали в този мач снощи и всичките са били в мрежата на Байер Леверкузен . Явно ПСЖ са наистина един много сериозен отбор тази година .
4 Krist Novoselic 19.02.2014 | 10:02
Мисля, че до голяма степен след този разгром, ПСЖ си осигури място на 1/4 финалите в шампионската лига . Байер е добър отбор, но не е от класата на ПСЖ .
3 tiha paranoq 19.02.2014 | 09:50
Очаквах това да се случи . ПСЖ са в много добра форма напоследък и този резултат, който са постигнали, изобщо не ме учудва . Ще се радвам да ги видя на 1/4 финала .
2 крива вежда 19.02.2014 | 09:35
Мисля, че Байер Леверкузен е един от най - слабите отбори , стигнали до тази елиминационна фаза на шампионската лига, но аз лично не очаквах да загубят с такъв резултат .
1 empty world 19.02.2014 | 09:22
По всичко личи, че ПСЖ са един доста добър отбор тази година и със сигурност ще причинят доста неприятности на бъдещият си съперник, защото на дали Байер ще направи някакво чудо във вторият мач .