Паднахме след тайбрек от Полша на волей

по статията работи: iNews.bg | 09.06.2023 | 14:15
Повече за:

Националите по волейбол допуснаха втора загуба в турнира Лига на нациите. В третия си мач в японския град Нагоя играчите на селекционера Пламен Константинов отстъпиха с 2:3 (27:25, 19:25, 25:22, 22:25, 11:15) гейма пред световния вицешампион Полша.

Първата част на мача премина изцяло при игра точка за точка. В нито един момент някой от двата тима не поведе с повече от две точки, като все пак поляците върваха с леко предимство. При 22:20 България използва добрия сервис на диагонала Димитър Димитров, както и грешка на полския център Матеуш Биенек, за да изравни.

Още един хубав сервис на Александър Николов даде първия геймбол на българския тим при 25:24, но след това посрещачът на Кучине Лубе изпрати топката в мрежата за 25:25.

Решителните две точки за българския отбор направи Мартин Атанасов. Първо 27-годишният посрещач реализира една много трудна топка срещу тройна блокада с удар по късия диагонал, а веднага след това използва чудесния сервис на резервата Аспарух Аспарухов, за да натика топката с две ръце между блоката на поляците и мрежите за 27:25.

С игра точка за точка започна и вторият гейм на мача. Блокада на Алекс Грозданов срещу Биенек даде аванс на българския тим от 13:12, но при следващото разиграване Биенек заби топка за 13:13. Полският център застана сервис и добрите му начални удари позволиха на световните вицешампиони да поведат на свой ред с 15:13.

Последва серия от успешни начални удари и за диагонала на поляците Карол Бутрин, а в същото време българският състав започна често да бърка при вкарването на топката в игра.

Това бързо доведе до изравняване на резултата в геймовете след 25:19.

Третият гейм започна с известно предимство за волейболистите на Никола Гърбич, които дръпнаха с три точки при 10:7. България обаче възстанови равенството при 11:11, а набраната инерция позволи на националите да поведат с 18:14. До края Полша опита да съкрати изоставането си, но с добра организация българските волейболисти запазиха аванса си и взеха третата част с 25:22.

По кошмарен начин за българския отбор започна четвъртият гейм. Силният сервис на поляците, най-вече този на Камил Семенюк, им даде преднина от 9:1, а след това и 11:2 точки.

Пламен Константинов опита да промени хода на играта първо с таймаути, а след това и със смени, което даде резултат. Българският тим заигра напълно освободено и въпреки че не успя да направи обрат, съумя да съкрати почти целия си пасив. В края на гейма Полша все пак спечели с 25:22.

В тайбрека Полша отново успя да вземе сериозен аванс в началото. Това се дължеше до голяма степен и на грешките на българския тим от сервис, който допусна шест само в решителната част. България изостана с 4:8 в резултата и в крайна сметка отстъпи с 11:15.

• Сега Да надживееш Ескобар тв филм /32...
  • 00:20 Светът и ние /п/
  • 00:45 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 02:20 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 03:15 Господин Тау тв филм /18 епизод/п/
  • 03:45 Натисни F1 образователна поредица...
  • 04:15 Олтарите на България
  • 04:25 По света и у нас /п от 20:00 часа/