Парма не се даде на Ювентус

Шампионите не успяха да измъкнат успех на "Енио Тардини"

по статията работи: Константин Симидчийски | 13.01.2013 | 18:06

Шампионът на Италия Ювентус записа втори пореден мач без успех в Серия А, след като тази вечер "бианконерите" достигнаха единствено до равенство 1:1 при визитата си на Парма в среща от 20-ия кръг.

Така Юве не успя да се реваншира за домакинската загуба от Сампдория, докато Парма продължава да бъде непобеден на своя "Енио Тардини". Андреа Пирло откри за гостите в началото на втората част, но резервата Никола Сансоне изравни за "дуковете".

В друг мач от кръга Лацио спечели домакинството си на Аталанта, което и доближи "орлите" на 3 точки зад Ювентус във временното класиране. Шампионите разполагат с актив от 45 пункта до момента, докато Лацио вече има 42.

Двубоят на "Енио Тардини" бе белязан от неприятните новини, че преди неговото начало тифози на Ювентус са атакували бар, пълен с фенове на домакините. Съобщава се и за наличие на ранени хора.

Антонио Конте остави Мирко Вучинич и Алесандро Матри на резервната скамейка, като в атака за Юве започнаха Фабио Куалярела и Себастиян Джовинко. Андреа Пирло, Артуро Видал и Пол Погба стартираха в халфовата линия, докато Симоне Падоин и Стефан Лихтщайнер действаха по двата фланга. Андреа Бардзали, Леонардо Бонучи и Мартин Касерес започнаха в защита пред капитана Джанлуиджи Буфон.

Ишак Белфодил и Амаури оглавиха предната линия на "дуковете", а Джонатан Биабиани и Масимо Гоби действаха по двете крила в схемата на наставника Роберто Донадони.

Още в 5' домакините успяха да застрашат пазената от Буфон врата, когато страхотен пробив на Палета завърши с опасен негов удар до гредата. Минути по-късно Масимо Гоби също стреля много силно, но отново неточно.

"Дуковете" продължиха да бъдат по-опасният тим на терена, а в 19' и Джанлуиджи Буфон трябваше да се намесва. Белфодил стреля ниско по земята, но капитанът на Юве парира майсторски.

Едва в края на първата част шампионите успяха да притеснят по-сериозно Антонио Миранте, макар и това да не доведе до попадение. В 39' Андреа Пирло изпълни по превъзходен начин пряк-свободен удар пред Миранте, който обаче се разтегна максимално и отрази в корнер.

На почивката двамата треньори не извършиха смени, а второто полувреме започна по възможно най-добрия за "бианконерите" начин. В 52' Андреа Пирло отново се приготви за изпълни пряк-свободен удар пред вратата на Парма, като този път италианският национал имаше късмет. Топката рикошира в Джонатан Биабиани, което и не остави шансове на Антонио Миранте - 0:1.

Футболистите на Роберто Донадони се хвърлиха в предни позиции и започнаха да търсят изравнително попадение, докато Тото Конте освежи състава си, включвайки в игра Паоло Де Челие и Мирко Вучинич.

Отбраната на Ювентус обаче не издържа в 78', когато Парма възстанови равенството на "Енио Тардини". Резервата Никола Сансоне се измъкна от Мартин Касерес и майсторски преодоля Джиджи Буфон за 1:1.

До края на срещата също бе интересно, като в 83' Мирко Вучинич можеше да се превърне в герой за "старата госпожа". Черногорецът опита да отбележи с нисък изстрел, но Миранте отклони пътя на топката. Минутки по-късно отново Вучинич стреля, но този път стражът на Парма не бе затруднен.