Пиронкова приключи участието си в Щутгарт

Българската тенисистка отпадна още в първия кръг след загуба с 6:4, 6:1 от номер 12 в света Марион Бартоли (Франция)

по статията работи: Мариян Найденов | 18.04.2011 | 15:48

Цветана Пиронкова приключи участието си на силния тенис турнир на клей в Щутгарт с награден фонд 721 000 долара. 23-годишната пловдивчанка отпадна още в първия кръг след загуба с 6:4, 6:1 от номер 12 в света Марион Бартоли (Франция). Това беше пети мач между двете, като Бартоли вече води на Цвети с 4:1 победи.

Първият сет не започна по най-добрия начин за Пиронкова, която изоставаше с 15:40, но успя да се измъкне от трудната ситуация и все подаването си, за да поведе с 1:0. След това играта вървеше гейм за гейм, като Пиронкова играеше все по-добре и това даде резултат в шестия гейм, когато българката проби подаването на съперничката си, за да поведе с 4:2. После обаче в играта на българката настъпи необясним срив и тя загуби следващите 6 гейма, а с това и сета след 6:4.

Втората част беше кошмарна за Пиронкова, като Бартоли поведе с отчайващото 5:0. Все пак Цвети не позволи да загуби на нула и успя да вземе един гейм за 5:1, но това беше всичко за нея в мача, защото французойката спечели следващия гейм, за да затвори сета, а с това и мача след 6:4, 6:1.

Във втория кръг съперничка на Марион Бартоли ще бъде победителката от мача между Луцие Шафаржова (Чехия) и Кристина Бароа (Германия).