Победи за Федерер и Шарапова на US Open

Симона Халеп се издъни срешу 212-а в света

по статията работи: iNews.bg | 30.08.2014 | 12:07

Роджър Федерер се класира за третия кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ. 33-годишният швейцарец победи австралиеца Самюъл Грот с 6:4, 6:4, 6:4 за 1:48 час и продължава своя поход към шеста титла в турнира.

Швейцарецът наниза 9 аса, направи 5 пробива и постигна 51-а победа за сезона. Грот пък за пръв път в кариерата си игра с тенисист от топ 10.

В третия кръг Федерер среща Марсел Гранойерс, който елиминира Иво Карлович със 7:6(6), 6:7(3), 7:6(5), 3:6, 6:4.

Четвъртият поставен Давид Ферер продължава напред след отказ на съперника му Бърнард Томич поради болки в бедрото.

Номер 6 Томаш Бердих победи Мартин Клижан (Словакия) с 6:3, 4:6, 6:2, 3:6, 6:3 след 3:45 часа. Доминик Тийм (Австрия) отстрани 11-ия поставен Ернестс Гулбис с 4:6, 3:6, 6:4, 6:3, 6:3, а номер 12 Ришар Гаске спечели срещу Паоло Лоренци (Италия) със 7:6(4), 6:3, 6:3.

Крах претърпя поставената под номер 2 в основната схема при жените Симона Халеп. Румънката отстъпи пред Миряна Лучич-Барони с 6:7(6), 2:6 за 94 минути. 212-та в световната ранглиста хърватка, направи пет пробива в мача и записа 31 печеливши удара.

Приятелката на Григор Димитров Мария Шарапова се наложи над германката Забине Лисицки с 6:2, 6:4 за 1:41 час. Шарапова реализира шест от десетте точки за пробив и допусна 24 непредизвикани грешки срещу 32 на Лисицки.

В следващия кръг рускинята ще играе с номер 10 Каролине Возняцки, която отстрани Андреа Петкович с 6:3, 6:2. Швейцарската тинейджърка спечели двубоя си срещу шестата поставена Ангелик Кербер с 6:1, 7:5.

Италианката Сара Ерани победи двукратната шампионка Винъс Уилямс с 6:0, 0:6, 7:6(5) след 2:01 часа игра. 34-годишната американка сервираше за мача при 5:4 в третия сет, но допусна пробив, а след това загуби и тайбрека с 5:7 точки.