Победи за българските волейболисти в Италия

Изключително успешен се оказа вчерашния ден за нашите състезатели, които се поздравиха с успех в своите двубои на Апенините

по статията работи: Константин Симидчийски | 27.12.2011 | 07:35

Суперзвездата на българския волейбол Матей Казийски отбеляза 11 точки (1 ас, 8 атаки при 29% успеваемост, 2 блокади) за своя клубен тим Итас Диатек Трентино (Тренто), който постигна успех с 3:1 (25:18, 22:25, 25:21, 25:22) при гостуването си на Сислей (Белуно) в среща от 11-ия кръг на италианската Серия А1.

Сънародникът на Казийски Цветан Соколов започна от пейката и получи доверието на Радостин Стойчев в четвъртия гейм на срещата, но не успя да се разпише в полето на противника. Най-резултатен за световните шампиони бе чехът Ян Щокър, който приключи с 25 точки в своя актив.

По този начин Тренто записа 10-а победа от 11 изиграни мача до момента, което и позволява на тима да заема лидерската позиция в Серия А1 с актив от 29 точки.

С успех се поздрави и отборът с най-много българи на Ботуша - Копра Елиор (Пиаченца), който се наложи с 3:0 (26:24, 25:18, 29:27) при гостуването си на Рома Волей. Българинът с италиански паспорт Христо Златанов бе най-резултатен с 23 точки, докато Владимир Николов добави 12 за крайния успех. Разпределителят Андрей Жеков остана резерва и се появи на игралното поле в третия гейм. Николай Пенчев така и не записа минути.

Тоно Калипо (Вибо Валентия) постигна чиста победа с 3:0 (25:20, 25:19, 25:18) над гостуващия ЦМЦ (Равена). Николай Николов игра цял мач за победителите и завърши с 8 актив от точки.

Виктор Йосифов и неговият Каза (Модена) пък трябваше да осъществи пълен обрат, за да пречупи съпротивата на Марми Ланца (Верона) - 3:2 (20:25, 22:25, 25:14, 25:23, 15:13). Модена губеше с 0:2, но в крайна сметка триумфира с победата. Йосифов се отчете с 5 точки за драматичния успех на своя тим.

Венцеслав Симеонов изигра цял мач за своя Фидиа (Падуа), който се наложи с 1:3 (28:26, 21:25, 23:25, 20:25) при визитата си на Андреоли (Латоли). Йордан Гълъбинов отново не игра за Андреоли, но на линия за Падуа бе Венци Сименонов, който наниза 14 точки за крайния успех на гостите.