Победи за волейболистите ни в италианската Серия А1

Българските волейболисти в Италия записаха победи със своите отбори два кръга преди края на редовния сезон

по статията работи: Краси Киров | 21.03.2011 | 08:38

Късно снощи се изиграха поредните срещи от 24-ия кръг на най-силното волейболно първенство в света – италианската Серия А1. Българските волейболисти записаха много добри мачове за своите отбори и постигнаха победи.

Два кръга преди края на редовния сезон почти всичко при лидерите е ясно. Единствените въпросителни са около осмото място, което е последното даващо право на участие към плейофите. В момента там е отбора на Сан Джустино, но зад него дебнат Вибо Валентия и Рома Волей.

Отборът на Тренто, който е воден от селекционерът на българския национален отбор по волейбол Радостин Стойчев и където се състезават националите Матей Казийски, Цветан Соколов и Валентин Братоев постигна чиста победа срещу носителя на Купата на CEV Сислей (Тревизо) с 3:0 гейма (27:25, 29:27 и 25:17).

Първите два гейма бяха особено оспорвани, като гостите от Тренто бяха по-концентрирани и успяха да пречупят своя съперник съответно на 25 и 27 точки. Третият гейм вече бе протоколен, след като домакините спряха да вярват, че могат да вземат победата и отстъпиха, отбелязвайки едва 17 точки на тима на Тренто. Матей Казийски реализира 14 точки, а Османи Хуанторена и Ян Щокр добавиха съответно по 17 и 15. Цветан Соколов се появи в игра за малко през втората част.

В друга среща капитанът на българския национален отбор Владимир Николов и неговия Кунео също стигнаха до чиста победа. Шампионът на Италия регистрира 20-а победа в шампионата, налагайки се с 3:0 гейма над тима на Верона, в отделните части 25:22, 25:19 и 25:17 точки.

Първият гейм бе най-оспорван, като в него гостите от Верона успяха да стигнат до 22 точки в своя полза. В следващите две части обаче те не успяха да дадат отпор на Николов и компания и закономерно отстъпиха. Вуут Вийсманс бе най-резултатен за Кунео с 18 точки. Владо Николов не бе включен в групата за мач и бе оставен да почива.

В друга среща от кръга Вибо Валентия отнесе с 3:0 гейма (25-23, 28-26, 25-17) тима на Пиаченца. Най-добър за домакините от Вибо Валентия бе българинът с италиански паспорт Венцеслав Стефанов, който реализира 16 точки. Ники Николов добави още 8 точки, а Методи Ананиев се появи за малко във втория гейм. За отбора на Пиаченца Христо Златанов рализира 12 точки.

Българският национал Виктор Йосифов игра за неговия Рома Волей при победата с 3:2 гейма (25-17, 25-23, 23-25, 22-25, 15-10) над Мачерата в среща от италианската волейболна Серия А1.

Йосифов записа много силен мач и реализира 12 точки. Иван Зайцев бе най-резулатен за домакините от Рома Волей с 23 точки. За гостите от Мачерата най-добър бе Кристиан Савани с 19 точки. Драган Станкович добави още 12.

Българският диагонал Данаил Милушев изигра страхотен мач за своя тим Кастелана Гроте при загубата с 2:3 (25:23, 28:30, 25:27, 25:16, 13:15) гейма.

Двубоят бе изключително интересен като след по 2 разменени гейма в полза на опонентите се стигна до решителен тайбрек, в който Модена се наложи с 2 точки разлика. Дани Милушев бе най-резултатен в мача и заби цели 26 точки

Така два кръга преди края на редовния сезон Тренто води в класирането с 67 точки. Второто място е за тима на Кунео (59). Вибо Валентия е на 9-то място с 32 точки, колкото има и 8-ия Сан Джустино. Както е известно първите осем отбора в класирането ще участват на плейофите. Рома Волей пък е на 9-то място с 29 точки.