Поредна историческа вечер за рекордьора Меси

Аржентинецът вече е №1 по голове и в Шампионска лига

по статията работи: iNews.bg | 26.11.2014 | 00:12

Поредната историческа вечер за аржентинския магьосник на Барселона Лионел Меси е факт – Бълхата покори втори изключително важен връх в кариерата си, след като подобри рекорда за най-много голове в Шампионска лига, принадлежащ преди вторник вечер на легендата Раул Гонсалес.

Лионел Меси отбеляза втория гол в 38-ата, третия в 58-ата и четвъртия в 87-ата минута при победата на Барселона с 4:0 като гост на АПОЕЛ в Никозия в мач от 5-ия кръг на най-силния турнир и записа своите 72-ро, 73-то и 74-то попадение в Шампионска лига, изпреварвайки с две Раул.

Само три дни след като подобри рекорда на Телмо Сара и увеличи головата си сметка в испанската Примера дивисион на 253, Меси записа името си в историята и на Шампионска лига с екипа на Барселона. Аржентинският магьосник също така има 15 гола в последните си 12 мача от турнира.

В сряда, когато Реал Мадрид гостува на Базел, Роналдо също ще може да атакува головия рекорд в Шампионска лига, след като е ясно, че битката за върха ще се води именно между двете суперзвезди и че бе въпрос на време Раул Гонсалес да отстъпи лидерството си.

Закупеният за близо 95 милиона евро от Ливърпул Луис Суарес най-накрая откри головата си сметка с екипа на Барселона, след като откри резултата при визитата на стадион "GSP” в кипърската столица в 27-ата минута.

В 38-ата минута Рафиня Алкантара стреля силно по земя от границата на пеналтерията и Меси просто протегна крака си, за да отклони топката в рамките на вратата, като по този начин не остави никакъв шанс за стража на АПОЕЛ – 0:2 и исторически 72-ри гол за Бълхата в Шампионска лига.

В 58-ата минута отлично извеждащо подаване зад защитата позволи на Меси да се озове очи в очи с вратаря на домакините. Аржентинецът се опази от засадата и технично прати топката неспасяемо с десния си крак, за да запише попадение номер 73.

В 87-ата минута Шави Ернандес и Педро размениха няколко отлични паса, след което последният успя да намери по най-добрия начин Меси и той от около пет метра не пропусна възможността да оформи хеттрика си – 0:4.

След тази победа Барселона събра 12 точки, но остана на второто място, защото по същото време Пари Сен Жермен победи с 3:1 Аякс и удържа лидерството, събирайки 13 пункта. АПОЕЛ остана 4-ти само с 1 точка, но съхрани шансове за промоция в 1/16-финалите на Лига Европа, защото третият в таблицата Аякс е с 2 пункта.