Първото олимпийско злато отиде в Китай

Ил Силин стана първата шампионка на Олимпиадата в Лондон, след като спечели златото на 10 метра пушка на олимпийския турнир по спортна стрелба

по статията работи: Мариян Найденов | 28.07.2012 | 16:01

Китайката Ил Силин стана първата шампионка на Олимпиадата в Лондон, след като спечели златото на 10 метра пушка (жени) на олимпийския турнир по спортна стрелба.

Сребърният медал остана за полякинята Силвия Богацка, а с бронза се окичи друга представителка на Китай - Ю Дан. Олимпийската шампионка от Пекин 2008 Катерина Емонс (Чехия) завърши на четвърта позиция.

Българската представителка в дисциплината Петя Луканова не успя да се класира за финала и завърши на 40-то място в общото класиране.

Във финала изненадващо не попадна и олимпийската вицешампионка в дисциплината от Атина 2004 и Пекин 2008 Любов Галкина (Русия), която завърши десета.

Състезанието на 10 метра пушка ще се запомни с първото участие на спортистка от Катар на олимпийски игри. Баиа Ал Хамад, която стреля с фередже на главата, зае 17-то място.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.