Реал Мадрид безгрешен на "Аноета"

"Кралския клуб" разпиля Реал Сосиедад с 4:0

по статията работи: Божидар Азманов | 05.04.2014 | 23:19

Реал Мадрид се наложи над Реал Сосиедад с 4:0 като гост на "Аноета" и постигна изключително важна победа в испанския шампионат.

Бившият футболист на баските Асиер Ияраменди даде аванс на мадридчани в 45-а минута, а през втората част гостите се развихриха и вкараха три нови попадения. В 67-а минута Гарет Бейл удвои, а Пепе в 85-а и Алваро Мората в 88-а минута сложиха точка на спора.

Така Реал остава на трето място в Примера Дивисион с актив от 76-точки и изостава с три пункта от водача Атлетико (Мадрид), който днес победи Виляреал с 1:0.

Реал Сосиедад пък е на шеста позиция с 50 точки и е на цели шест от четвъртата позиция, даваща право на участие в Шампионската лига.

Победата за "белия балет" тази вечер бе толкова важна, тъй като на практика това бе последното тежко гостуване на тима до края на шампионата. Столичани пък се справиха в Сан Себастиан без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който днес получи почивка.

Тази вечер Реал имаше известни трудности в началото на двубоя, когато домакините от Сан Себастиан бяха по-активният отбор. След 30-а минута обаче гостите се събудиха и до края на полувремето успяха да поведат. През втората част те видимо бяха по-класният отбор на терена и заслужено си тръгнаха с трите точки.

Повече за мача между Реал Сосиедад и Реал Мадрид с видео и снимки вижте в Sporta.bg