Реал (Мадрид) е новият носител на Купата на Краля

"Белия балет" победи с 1:0 след продължения тима на Барселона, Кристиано Роналдо герой за мадридчани

по статията работи: iNews.bg | 21.04.2011 | 00:34  2 Виж всички снимки

Отборът на Реал (Мадрид) е новият носител на Купата на Краля в Испания. "Белия балет" се нуждаеше от продължения във финала срещу кръвния враг Барселона след нулево реми в редовното време, но в крайна сметка се наложи с 1:0. Единственото попадение бе дело на Кристиано Роналдо в 102-ата минута на срещата.

Срещата започна с добро положение за Реал в 12-ата минута. Йозил намери Кристиано в наказателното поле на Барса след бърза атака за мадридчани, но португалецът се засуети при изстрела и върналият се навреме Хавиер Масчерано изби шута му от пред голлинията на вратата на каталунците. В 30-ата минута упражнението се повтори, но този път изведеният зад защитата отдясно по атаката на Реал Роналдо бе отказан от добрата намеса на Хосе Пинто, който спаси удара му от малък ъгъл.

В 44-ата минута пък дойде може би най-чистото положение за гол през първото полувреме. След бърза контраатака, тимът на Реал стигна до тъч отдясно по атаката си. Роналдо центрира в опразненото наказателното поле на Барса, където връхлитащият Пепе с глава заби топката в дясната греда на Пинто. Тя прелетя пред отвора на празната врата и излезе с аут. Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна силно за Барса. В 51-ата минута Педро бе изведен добре в наказателното поле, но прехвърли вратата със своя изстрел. В 69-ата минута Педро отново получи в наказателното поле от Меси и вкара топката в мрежата на Касияс, но попадението бе отменено заради засада на испанския национал.

В 75-ата минута и Лионел Меси пробва рефлекса на Касияс. Той размени добро двойно подаване с Дани Алвеш на границата на наказателното поле и стреля, но вратарят на "ла фурия" изби. Топката падаше на крака на Давид Вия на точката на дузпата, но астурианецът не успя да я уцели и да накаже Реал. В 81-ата минута пък Иниеста бе изведен добре зад защитата на Реал в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл, но Касияс със сетни усилия успя да избие в корнер.

В 90-ата минута пък дойде най-доброто положение за Реал през второто полувреме. След бърза контраатака Анхел Ди Мария се оказа на стрелкова позиция на границата на наказателното поле и шутира опасно. Хосе Пинто обаче внимаваше и трудно успя да избута топката над напречната си греда в корнер. Така се стигна до продължения от 30 минути, които трябваше да решат новия носител на трофея.

През продълженията и двата тима мислеха повече за защитата, отколкото за отбелязването на победен гол. В 98-ата минута на срещата при една контраатака Кристиано Роналдо бе изведен добре отдясно на атаката на Реал и шутира опасно, но изстрелът му мина на сантиметри от дясната греда на Хосе Пинто.

При нова такава контраатака в 102-ата минута обаче Роналдо наказа Барселона. Анхел Ди Мария отляво направи добро двойно подаване с Марсело и центрира в наказателното поле, където на далечната греда Адриано закъсня да покрие връхлитащия Кристиано, който с глава я прати в обратния ъгъл на Пинто и даде ценен аванс на "белия балет".

Типично за отбор, воден от Жозе Моуриньо, Реал се прибра в своята половина през вторите 15 минути на добавеното време. "Лос меренгес" разчитаха най-вече на лежене по терена и дълги изсипани топки към половина на Барса, които така и не успяха да вземат инициативата в свои ръце и да създадат сериозна опасност пред вратата на Касияс.

В 118-ата минута Адебайор бе изведен зад защитата на Барса, но ударът му бе спасен от Хосе Пинто. При добавката пък Роналдо не съумя да прати топката в опразнената врата. В 120-ата минута Анхел Ди Мария получи втори жълт картон и остави Реал с 10 човека на терена.

Така Реал завоюва първи трофей от 2008-а година насам, когато стана шампион на Испания. Хосеп Гуардиола пък записа първа загуба от "белия балет" по време на престоя си начело на Барселона след 5 победи и 1 равенство до момента. Двата тима ще се срещнат още два пъти през идните седмици в полуфинален сблъсък от турнира за Шампионската лига.