Реал Мадрид започна новия сезон в Ла Лига с разгромна победа

Възпитаниците на Жозе Моуриньо се наложиха с 6:0 при гостуването си на Сарагоса

по статията работи: Мариян Найденов | 29.08.2011 | 08:12

Отборът на Реал Мадрид стартира с разгромен успех с 6:0 кампанията си през новия сезон. Възпитаниците на Жозе Моуриньо се справиха лесно като гости на Реал Сарагоса в първата си среща в Примера Дивисион.

Звездата на "белия балет" Кристиано Роналдо започна с хеттрик защитата си на трофея "Пичичи". Марсело, Шави Алонсо и Кака добавиха по едно попадение, за да бъде пълен разгрома над домакинитe.

Моуриньо заложи на Бензема в атака подпомаган от Роналдо, Йозил и Ди Мария. Гостите наложиха своя стил на игра от самото начало. Първата голова опасност дойде в 10-та минута, когато Месут Йозил стреля много опасно, но вратарят Роберто съумя да избие в корнер. След това Ди Мария пробва далечен удар, но топката мина покрай страничната греда. Вратарят Роберто бе последната преграда и пред Бензема в 18-та минута.

Така се стигна до 24-та минута, когато падна и първият гол. Кристиано Роналдо получи перфектен пас от Месут Йозил и с едно докосване прати топката в мрежата на Роберто. Само четири минути по-късно Марсело покачи на 2:0 след като получи топката в малкото наказателно поле и я насочи точно към опразнената част от вратата.

Първото добро положение за домакините бе в 59-та минута, когато Да Силва не уцели вратата от близо след центриране от корнер. В 64-та минута Шави Алонсо направи резултата класически. Испанският национал получи топката от Ди Мария фронтално на около 23 метра и със страхотен удар по земя покачи на 3:0.

Седем минути по-късно номер 7 в състава на Реал Кристиано Роналдо отново напомни за себе си. След бърза атака, започната от португалеца, топката стигна до Бензема, който намери вдясно Ди Мария. Аржентинецът с успореден пас намери Роналдо пред вратата и резултата стана 4:0.

В последните десет минути Моуриньо даде време за изява на Гонзало Игуаин и Кака, които се появиха на мястото на Бензема и Йозил.

Кака получи хубав пас в 82-та минута и се освободи от защитник в наказателното поле. След това бразилецът прати неспасяемо топката във вратата на Роберто за 5:0. Това не бе всичко и като че ли Реал не се отказваше да бележи голове. Кака с перфектна комбинация намери Роналдо пред вратата и португалецът оформи своя хеттрик за крайното 6:0.

Севиля - Малага 2:1

Днес е последния мач от кръга, в който от 22:00 часа един срещу друг излизат Барселона и Виляреал.