Реал Мадрид не се смили над десетима от Расинг в Ла Лига

"Белия балет" вече има 13 точки аванс пред Барселона преди дербито утре

по статията работи: Даниел Любомиров | 18.02.2012 | 23:00

Реал Мадрид продължава с убедителните си изяви в Примера дивисион и срази без проблеми гостуващия Расинг Сантандер с 4:0 три дни преди осминафиналния си мач в Москва срещу ЦСКА в Шампионската лига.

Действащият носител на Купата на краля вече има 61 точки на върха в Ла Лига - 13 повече от вечния си опонент Барселона, който утре от 22:30 часа приема Валенсия на "Камп Ноу" в дербито на 23-ия кръг.

Расинг Сантандер продължава да се намира в зоната на изпадащите и остава с 23 точки на 18-то място.

"Белия балет" бе безкомпромисен срещу останалия с човек по-малко съперник, след като в 39-ата минута Доминго Сисма Гонсалес си изкара втори жълт картон и напусне преждевременно игрището.

В този момент резултатът вече бе открит от Кристиано Роналдо, който се възползва от подаване на Рикардо Кака в 6-ата минута и отбеляза 94-ия си гол в общо 86 мача от Примера дивисион.

Карим Бензема покачи преднината на домакините в добавеното време на първата част, а класическото измерение на превъзходството на Реал бе оформено от Анхел Ди Мария в 73-ата минута.

Крайното 4:0 оформи отново Бензема в 89-ата минута, с което вече има 13 попадения в Ла Лига за сезона и изпреварва на 5-ата позиция по този показател Роберто Солдадо от Валенсия и Фернандо Йоренте от Атлетик Билбао.

В 6-ата минута Кака получи удобна топка отдясно в наказателното поле от Бензема, след което стреля, но ударът му от малък ъгъл бе париран от вратаря на Расинг Тоньо. Топката се върна в обсега на бразилеца и той този път я продължи с глава към непокрития Роналдо, за когото не бе трудно да я прати в мрежата също с глава - 1:0.

Секунди преди това Роналдо бе ударил гредата, след като засече центриране от корнер. В 35-ата минута пък гостите можеха да стигнат до изравняване, а Икер Касияс трябваше да боксира прострелно центриране отдясно на Алваро Соберон.

В 36-ата минута мачът на практика беше лишен от интрига, след като Доминго си изкара втори жълт картон за нарушение срещу Роналдо.

В добавеното време на първата част Бензема овладя в наказателното поле и с прецизен прехвърлящ удар преодоля Тоньо за 2:0. Притичалият към голлинията Серхио Рамос също игра с топката, преди тя да се оплете в мрежата, но голът бе присъден на френския нападател.

След почивката темпото очаквано поспадна, но контролът над събитията беше изцяло в полза на "белия балет", който все пак стигна до трето попадение, станало след страхотен шут на Ди Мария.

Той пое топката на левия фланг в 73-ата минута с прекрасен параболичен удар не остави никакви шансове на Тоньо, за да направи 3:0.

В 89-ата минута четирима играчи на Реал нахлуха в наказателното поле срещу само двама бранители на Расинг, но вратарят на гостите все пак отрази първия удар към вратата му. Топката попадна в Сами Кедира, който я предостави на Бензема и след шута на французина кълбото се отклони в Бернардо Еспиноса, преди да влезе за 4:0.