Реал Мадрид разкъса Шалке в Германия

"Кралския клуб" с жесток разгром насред Гелзенкирхен

по статията работи: Иво Вецев | 26.02.2014 | 23:45

Реал Мадрид си изкара целия яд върху лошата статистика на тима в Германия, след като тази вечер на "Фелтинс Арена" разби с невероятното 6:1 Шалке 04 в първи двубой между двата отбора от осминафиналите в Шампионска лига.

Преди този двубой "кралския клуб" имаше едва 1 победа от 25 гостувания в Германия, но тази вечер каръкът беше счупен, а възпитаниците на Карло Анчелоти са 99.9% сигурни за четвъртфинала в турнира.

Срещата можеше да има друг сценарий, ако Хьоведес беше отбелязал в началото, но в 13' Карим Бензема откри резултата след пас с пета на Роналдо. Само 8 минути по-късно Гарет Бейл впечатли с техника, навърза трима и с точен удар направи 2:0.

Оттам нататък на "Фелтинс Арена" имаше само един отбор и това беше този на Реал Мадрид. Кристиано Роналдо най-накрая се разписа при 6-ия си опит, като в 52' финтира Матип и разстреля вратаря на домакините - 3:0. До края на мача точни за победителите отново бяха Бейл, Бензема и Роналдо.

Френският стрелец вече има 10 гола на сметката си през 2014 година, докато Кристиано Роналдо е с 11 гола в Шампионска лига. Карло Анчелоти пък вече 10 мача не познава вкуса на поражението в Германия - 4 победи и 6 равенства.

Икер Касияс обаче трябваше да се примири с края на своята серия без допуснат гол, след като Хунтелаар с брилянтния си гол стопира серията му на 954 минути.