Реал Мадрид с трудна победа за Купата на Краля

Карим Бензема отбеляза единствения гол срещу Малага за победата с 1:)

по статията работи: Краси Киров | 11.01.2012 | 07:24

Отборът на Реал Мадрид се класира за ¼ финалите в турнира за Купата на Краля след като победи с 1:0 в срещата реванш тима на Малага. В първата среща "кралския клуб" стигна до обрат за победа с 3:2 на "Сантяго Бернабеу". Така по всичко личи, че ще има Ел Класико за Купата на Краля още в ¼ финалите след като това бе определи жребия по-рано.

Това бе една от измъчените победи за възпитаниците на Жозе Моуриньо, като единственият гол падна чак в 72-та минута и голяма вина за попадението носи и вратаря на домакините. Моуриньо включи в атака Роналдо, Кака и Игуаин. За отбора на Малага атаката водеше Рууд ван Нистелрой

Първото полувреме играчите на Реал Мадрид бяха много статични и не се движеха много по терена. Домакините се опитаха да се възползват от това и заиграха по-остро с бързи контраатаки. Рууд ван Нистелрой стреля с глава в аут, а Касияс изби удар на Фернандес.

Отново холандският таран с глава пробва удар, но и той бе неточен. В края на полувремето се отвориха и по-интересните положения за Реал Мадрид. Серхио Рамос стреля с глава в аут, а удар на Роналдо бе спасен от Кабайеро.

Жозе Моуриньо смени на почивката Кака с Марсело, а контузения Сами Кедира бе заменен от Месут Йозил. Фабио Коентрао зае мястото в халфовата линия и "белия балет" заигра по-настойчиво. Гонзало Игуаин бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да отправи хубав удар. В 63-та минута и Роналдо пропусна добро положение, като стреля отблизо с глава право в ръцете на вратаря. Пет минути по-късно Игуаин вкара гол, който не бе зачетен заради засада. Минута след това аржентинеца бе заменен от Карим Бензема.

На французина му трябваха само три минути да реши мача. Бензема получи топката от пред наказателното поле и стреля към вратата, където след грешка на вратаря топката влезе в мрежата.

Този гол пречупи домакините и те едвам се спасиха от второ попадение. Две минути преди края Арбелоа получи втори жълт картон и Малага опита натиск, но и той бе безрезултатен.

Така Реал Мадрид се класира за ¼ финалите в турнира като ще очаква победителят от двубоя Барселона - Осасуна. Каталунците вече взеха първия мач с 4:0 и се очаква голямото Ел Класико още в края на този месец.