Реал и Барса не се победиха в първото от четирите "класики"

Двата тима завършиха при равенство 1:1 след две дузпи на "Бернабеу"

по статията работи: iNews.bg | 17.04.2011 | 00:46

Отборите на Реал Мадрид и Барселона не успяха да излъчат победител в първото издание на едно от най-големите дербитa в света на футбола - "Ел Класико", което всички фенове на играта по света ще наблюдават още три пъти до края на настоящия сезон. Двубоят на "Сантяго Бернабеу" в Мадрид завърши при резултат 1:1 и остави преднината на Барселона на върха в класирането на Примера Дивисион в размер на 5 точки.

Точен за Барселона бе Лионел Меси от дузпа в 52-ата минута, а Кристиано Роналдо изравни в 83-ата отново след точно изпълнен 11-метров наказателен удар.

Двата тима започнаха предпазливо двубоя и изглежда бяха съсредоточили своите усилия предимно в сигурна игра в отбрана. Като титуляр за Барселона малко шокиращо се появи капитанът Карлес Пуйол, който не бе играл в официален мач от от почти три месеца.

Жозе Моуриньо пък изглежда бе решил да се противопостави по най-добрия начин на своя противник в средата на терена, залагайки на трима дефанзивни полузащитници в лицето на Пепе, Алонсо и Кедира.

Владението на топката обаче отново бе на страна на Барселона, докато Реал така и не успяваше да се почувства като домакин на своя "Сантяго Бернабеу". Реал позволяваше на Барса да играе повече с топката и изчакваше своите шансове на контраатака, а първата възможност наистина бе в тяхна полза.

Кристиано Роналдо обаче стреля право във Валдес след пряк свободен удар в 10-ата минута. Барселона отговори девет минути по-късно, когато чудесен пас на Иниеста намери непокрит Лионел Меси, но аржентинската звезда опита да прехвърли Касияс и сгреши.

Отборът ръководен от Жозе Моуриньо покачи оборотите и възможности се откриха през Бензема и Роналдо, но ударите им не намериха целта. Португалският наставник и неговите момчета имаха сериозни претенции към главния рефер в 24-ата минута, когато бе подминато остро нарушение на Пике срещу Роналдо.

Малко по-късно възражения имаха и в лагера на Барселона, където претендираха за неосъдена дузпа за нарушение на Касияс срещу Давид Вия. Отново Роналдо и Анхел ди Мария не се справиха по най-добрия начин в последвалите минути, преди в 44-ата минута Барселона да организира може би най-опасната си атака през първата част. Лионел Меси обаче не успя да завърши с гол атака с по едно докосване започната именно от него.

Втората част отново започна с положение пред Кристиано Роналдо, като този път мерникът на португалеца бе по-точен и топката срещна гредата на Виктор Валдес.

Минута по-късно обаче лошите новини за Жозе Моуриньо и неговия тим се стовариха изведнъж – дузпа и червен картон в полза на Барселона. Централният бранител Раул Албиол първо игра с ръка в наказателното поле, а малко след това задържа и събори на земята Давид Вия. Главният рефер не се поколеба да изгони от игра бранителя и да посочи бялата точка.

Лионел Меси взе топката в ръце и не сгреши, въпреки добрата реакция на Икер Касияс – 1:0 в полза на Барселона след 49-ото попадение на аржентинската звезда през сезона.

Въпреки че останаха с човек по-малко обаче, домакините изглежда бяха решени на всичко да не загубят този двубой. Възможността дойде в 81-ата минута, когато Даниел Алвеш спъна Марселона в наказателното поле. Съдията отново посочи бялата точка, а зад топката естествено застана Кристиано Роналдо. Португалецът не сгреши и реализира първия си гол срещу Барса, оформяйки и крайното 1:1.

Така разликата на върха в Примера се запази – пет точки шест кръга преди края, а футболната общественост изглежда ще трябва да почака още известно време за малко по-голям спектакъл, от предложеното днес. Двата тима ще изиграят още три издания на "Ел класико" - едно за Купата на Краля след седмица и два сблъсъка на полуфиналите в Шампионската лига.