Резерви и дебютанти за Реал при успех над Бетис

Моу запази голяма част от титулярите си за мача с Борусия през седмицата

по статията работи: Иво Вецев | 20.04.2013 | 20:57

Реал Мадрид ще замине за Германия в много добро настроение, след като експерименталният състав на Моуриньо надигра с 3:1 Бетис в мач от 32-ия кръг на Примера дивисион.

Йозил и Бензема донесоха успеха на домакините, като двамата си поделиха по едно попадение в двете полувремена, а немецът вкара и в заключителните секунди на двубоя. Молина (71) реализира от дузпа за 2:1, но до обрат в срещата не се стигна.

По този начин "белия балет" затвърди традицията, че Бетис играе трудно на "Сантяго Бернабеу", след като севилци нямат успех от 1998 година насам.

Разликата с Барселона пък бе занижена до 10 точки, но до края на първенството остават 6 двубоя и титлата на практика вече е на "Камп Ноу", докато второто място на "кралския клуб" изглежда почти сигурно - 71 срещу 65 точки за Атлетико. Бетис обаче се бори за промоция в европейските клубни турнири и се намира на 7-о място с 48 точки и само на 2 от заветната 6-а позиция.

Жозе Моуриньо очевидно мислеше повече за предстоящото гостуване в Германия на Борусия Дортмунд и заложи на експериментален състав за домакинския мач с Бетис. Въпреки това Касияс отново седна на пейката, а Албиол, Карвальо, Марсело и Начо формираха защитния квартет.

До Модрич в центъра на терена пък застана бразилският дебютант Кашемиро, а Йозил и Роналдо си партнираха с Кайехон зад изнесения напред Карим Бензема, който вероятно ще седне на пейката срещу Борусия.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналите по време на атентата в Бостън, а началото на срещата беше в полза на гостите, които натиснаха своя именит съперник, а Лопес трябваше да се намесва решително при няколко атаки. Гол в полза на Бетис падна, но Кастро беше в засада и това беше отчетено от реферите.

В 12' пък дойде още един кошмарен момент за Марсело Виейра, който трябваше да напусне принудително терена, след като получи нова тежка контузия и беше изнесен на носилка. Мястото му отляво беше заето от Начо, а на терена се появи Варан, който заигра като десен бек.

Постепенно Реал Мадрид напипа верния ритъм и започна да атакува и пресира своя съперник, а стражът на гостите трябваше да се намесва решително при удар на Роналдо с глава. Кайехон и Йозил също се отчетоха с пропуски в следващите минути.

В 39' дойде и най-опасното положение за домакините, след като Кристиано направи опит да счупи вратата зад Адриан, като тупалката му срещна левия страничен стълб. Пабон от състава на Бетис също уцели греда.

В крайна сметка обаче "кралския клуб" стигна до гол в последните секунди на полувремето, след като Йозил се възползва от отличен пас на Бензема и с елегантен удар направи 1:0.

Второто полувреме започна в идентичен стил, като гостите често стигаха до вратата на Лопес, който трябваше да спасява удари на Ечеберия и Армая, докато Бензема се отчете с пропуск в 54'.

Три минути по-късно обаче френският национал се реваншира и подпечата силната си игра с попадение - Йозил поведе бърза контраатака и намери Роналдо в половината на Бетис, а португалецът реши да подава и намери Бензема, който нямаше проблеми да преодолее съпротивата на Адриан - 2:0 за шампионите.

Интригата в двубоя беше възстановена 19 минути преди края на редовното време, след като неопитният Начо спъна Кастро при контраатака в наказателното поле и съдията отсъди 11-метров наказателен удар, реализиран от Молина 2 минути по-късно.

До края на срещата обаче севилци не успяха да направят нищо запомнящо се, докато Роналдо не успя да отбележи в 6-и пореден двубой на своя тим в Примера. Той имаше възможност в края на двубоя, но беше париран от Адриан.

Гол все пак падна, след като Йозил отново беше в прегръдките на своите, засичайки перфектно центриране на Кайехон - 31.