Роден талант със страхотно представяне на Европейското в София

Дейвид Хъдълстон загатна за голямо бъдеще

по статията работи: iNews.bg | 25.05.2014 | 14:19

В столичната "Арена Армеец”, с финали на отделните уреди, завърши Европейското първенство за юноши. 13-годишният Дейвид Хъдълстон представи България много добре, като зае петите места на кон с гривни и на успоредка.

"Чувствам се много добре. Доволен съм от резултата ми на кон с гривни, тъй като там вложих всичко от себе си. Мисля, че можех да играя по-добре и на успоредката”, каза Дейвид.

"Аз вярвам, че той ще стане елитен състезател. Той има блестящо бъдеще. Досега Дейвид е играл само на Републикански първенства. Това е първото му състезание от подобен мащаб и той се справи великолепно.

В последните 25 години, като изключим Йордан Йовчев, ние не сме имали друг гимнастик, който да се представи толкова добре на европейски първенства. Можем само да съжаляваме, че няма и световно първенство за юноши. Можем също само да съжаляваме, че поради възрастта си (само 13 години) той няма право да се класира за участие във Вторите младежки олимпийски игри през август в Китай”, коментира личният треньор на Хъдълстон, Дамян Игнатов.

Герой на деня и най-успешният състезател при юношите в София отново стана победителят в многобоя Найл Уилсън (Великобритания), който спечели златните медали на кон с гривни, успоредка и висилка.

Хегемонията на британците в тази възрастова група, след отборната им титла преди ден, бе окончателно затвърдена и с титлата на Джарни Реджини-Моран на земна гимнастика,плюс сребърните медали на халки (Брин Бевън), на земя (Джей Томпсън), прескок (Реджини-Моран) и успоредка (Брин Бевън).

Останалите две титли бяха спечелени от Никита Нагорни (Русия) – на прескок и Винсент Хьок на халки – първият финал и първата титла в гимнастическата история на Австрия.

В крайното класиране от финалите при юношите с общо 8 медала лидер е Великобритания, следва Русия и Швейцария по 2 отличия и Италия, Белгия, Австрия, Израел, Украйна и Франция с по 1 медал.

От 15:00 часа започва заключителната сесия на шампионата – финалите на уредите при мъжете, където нямаме българско участие.