Рой Ходжсън и Лоран Блан доволни от равенството

Вижте какво казаха селекционерите на Англия и Франция след мача между двата отбора

по статията работи: Мариян Найденов | 12.06.2012 | 08:10

Селекционерът на Англия Рой Ходжсън заяви, че е доволен от равенството, постигнато срещу състава на Франция в първия мач на "трите лъва" на Евро 2012, но смята, че тимът му е можел да вкара и втори гол.

Франция и Англия завършиха 1:1 в дербито на група "D" от шампионата на Стария континент. Островитяните излязоха напред в 30-та минута след гол на Джолеон Лескът, но Самир Насри възстанови равенството само 9 минути по-късно.

"Франция е един от фаворитите в групата. Признаваме, че на хартия това беше най-трудният ни мач в груповата фаза.

Играхме добре срещу един от най-добрите тимове. Французите имаха проблеми с нас, доволен съм от резултата.

Франция е добър отбор, ако имахме малко повече шанс, можехме да вкараме втори гол. Не смятам, че някой ме е подвел. Доволен съм от младите, които не са далече от това, което искам от тях. Те трябва да бъдат горди от своето представяне. Сега трябва да работим върху последния пас", сподели Рой Ходжсън.

Колегата му Лоран Блан пък изрази съжаление, че тимът му не е успял да спечели срещата с Англия, но призна, че приема равенството, тъй като и то е влизало в сметките му.

"Почти беше парадоксално, защото допуснахме гол преди да отбележим. След изравняването пропуснахме да реализираме още едно решително второ попадение.

Трябва да приемем равенството. Двата отбора трябва да признаем, че равният резултат влизаше в сметките ни", смята Блан.

Междувременно авторът на попадението за Франция Самир Насри бе избран за играч на мача.