Рома отстрани Ювентус след 2:0 като гост и се класира на полуфинал

Мирко Вучинич отново е герой за "вълците", Интер чака Раниери и компания

по статията работи: iNews.bg | 28.01.2011 | 07:37

Отборът на Рома се класира за полуфиналите в тазгодишното издание на турнира за Купата на Италия, след като късно снощи победи като гост тима на Ювентус с 2:0.

Момчетата на Клаудио Раниери заслужиха участие в предпоследната фаза преди директния сблъсък за трофея благодарение главно на своята звезда Мирко Вучинич, който откри резултата в 65-ата минута. Крайният резултат пък бе оформен от Родриго Тадей в допълнители минути на мача.

"Вълците" започнаха по-активно двубоя и се стараеха да затрудняват своя противник, който предимно се защитаваше. Все пак до по-сериозни голови възможности така и не се стигаше, а Ювентус заедно със своята жива легенда Алесандро Дел Пиеро, започнал срещата като тилуляр, успя да поизравни играя в края на полувремето. Така двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

В началото на втората част събитията на терена значително наподобяваха тези от първото полувреме, като Рома беше по-активният и агресивен отбор, а Ювентус изглеждаше безидеен и не достатъчно решен да спечели този двубой. Двамата старши-треньори опитаха да разнообразят играта на своите тимове с няколко смени – още на почивката за Рома влезе Марко Бориело, а Луиджи Дел Нери извади от игра Амаури и вкара Красич. Малко по-късно в игра за Юве се появи и Винченцо Якуинта, докато "римляните" бяха извършили още една принудителна смята още преди почивката, когато Матео Бриги бе заменен от Тадей.

Все пак до голяма степен закономерно гостите поведоха в 65-ата минута, а в голмайстор очаквано се превърна черногорският нападател Мирко Вучинич. Той овладя след хубаво извеждащо подаване на Даниеле де Роси, нахлу в наказателното поле и с хубав удар в левия ъгъл не остави шансове на вратаря Сторари.

След попадението Юве се активизира, но усилията на Милош Красич и Дел Пиеро не се оказаха достатъчни на "Старата госпожа" да стигне до нещо повече от загуба в този двубой. Така вместо "бианконерите" да изравнят и да стигнат поне до продължения, втори гол падна за Рома. Негов автор стана Родриго Тадей в даденото от главния рефер продължение.

Носителят на 9 титли от тази надпревара Ювентус напуска тазгодишното издание на турнира, докато Рома се присъедини към компанията на Палермо, Милан и Интер. "Вълците" ще срещнат именно носителят на трофея Интер в последната крачка преди финала, а другия полуфинал логично противопоставя лидера в Серия А Милан и тима на Палермо.

Римският гранд също има 9 отличия от Купата на Италия, докато Интер е достигал до краен успех 6 пъти.