Роналдо отново герой за Реал във Виго

Португалецът вече със 7 гола през сезона срещу Селта

по статията работи: Иво Вецев | 10.03.2013 | 21:59

Селта Виго изигра един от най-силните си мачове за сезона тази вечер, но Кристиано Роналдо и Диего Лопес изиграха поредния си силен мач и донесоха труден успех с 2:1 на Реал Мадрид при гостуването на "Балайдос".

Всичко по-интересно се случи през втората част като Роналдо в 61-та минута откри резултата, но само 2 по-късно Аспас изравни. Отново португалецът от дузпа осигури победата на Реал 20 минути преди края, а Селта може да съжалява, че не стигна поне до равенството след положенията, които създаде през целия двубой.

Трите точки пък върнаха "кралския клуб" временно на 2-а позиция, като клубът от столицата има 58 точки. Още довечера обаче Атлетико може да си върне мястото при успех над Сосиедад. Положението на Селта пък е много лошо, като тимът от Виго е с 23 точки на предпоследното място в Ла Лига.

Жозе Моуриньо реши да експериментира сериозно със своя състав и на терена от обичайните титуляри се появиха Роналдо, Йозил, Кедира и Лопес. В защита Специалния заложи на Есиен, Албиол, Пепе и Марсело, докато Модрич правеше компания в средата на Кедира. Кайехон пък се настани на дясното крило.

Домакините започнаха по-силно срещата и пред Яко Аспас се откри страхотна възможност след грешка на Албиол, но Диего Лопес с поредната си страхотна намеса след трансфера спаси своите. Последва и шут на Фернандес няколко минути по-късно, но и той не представляваше особена трудност за стража.

Домакините продължаваха да имат предимство в положенията най-вече заради слабото представяне на новосглобената за мача защита, но постепенно мултимилионните звезди в зелено напипаха верния ритъм и започнаха да записват пропуски на сметката на тима.

След първоначалното стъписване Роналдо започна по-често да търси противниковата врата, а в 24-та минута Бензема се освободи великолепно от защитник, остана сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

Последваха нови пропуски на французина и Марсело, но в 40-та минута дойде и най-фрапантния - Модрич намери по чудесен начин Кайехон зад защитата, но крилото на "белия балет" стреля нескопосано и Варас нямаше проблеми с избиването на шута.

В началото на втората част Шаби Алонсо замени Кедира, който получи леко разтежние през първата част, а Реал отново натисна в търсене на гол, но Бензема се отчете с нова порция пропуски. На отсрещната врата пък Лопес се намеси отлично при удар на Кром Дели.

След 60-та минута темпото в играта на двата отбора се вдигна, а първи гол падна във вратата на Селта Виго - след центриране от корнер в 61-та минута вратарят успя да боксира, но топката се озова в краката на Кайехон. Той стреля, но коженото кълбо рикошира в няколко играчи. То се озова в Роналдо, който се обърна с лице към вратата и успя да открие резултата - 0:1.

Само две минути по-късно обаче прекрасна атака на Селта завърши с пас на Фернандес към Яго Аспас, който след няколко пропуска най-накрая успя да преодолее Лопес и да изравни резултата - 1:1.

В игра се появи Кака, който беше с ключова заслуга за втория гол на Реал Мадрид в 72-та минута - той бе изведен по чудесен начин в наказателното поле, където беше съборен от вратаря на домакините. Съдията отсъди дузпа, която не беше проблем за Кристиано Роналдо, който записа 7-ия си гол за сезона срещу тима от Виго.

Това не пречупи домакините, които продължиха да търсят гола и бяха много близо до това. Лопес се намеси решително при страхотен удар от 20 метра на Аспас, а в 81-та минута Есиен успя да блокира удар на нападателя, който беше в очертанията на вратата - все още 1:2 за Реал.

Домакините продължиха да натискат и се отчетоха с още няколко опасни удари най-вече на Аспас, но при една контраатака Йозил изведе Игуайн сам срещу вратаря, но аржентинецът подходи несериозно и от 3 метра прати топката в аут. В 88-та минута пък резервата Парк нацели горната греда при единствената грешка на Лопес в мача.

Вратарят на Реал трябваше да се намесва още няколко пъти в заключителните минути, а Кака и Игуайн направиха нови фрапантни пропуски преди последния съдийски сигнал.