Роналдо разкова Селта

Реал Мадрид и CR7 на четвъртфинал по категоричен начин

по статията работи: Иво Вецев | 10.01.2013 | 00:55

Кристиано Роналдо не получи Златната топка за 2012, като португалецът реши да си го изкара на Селта, като собственоръчно разби Селта Виго, забивайки хеттрик за победа с 4:0 срещу Селта Виго за Купата на Краля.

Той се разписа два пъти през първото полувреме (3, 24), а Рамос си изкара червен картон в 72-ата минута, което върна Селта в мача. Роналдо обаче подпечата класирането в 87-ата минута, а две минути по-късно асистира на Кедира за крайния резултат.

Така "кралския клуб" се спаси от срамно отпадане на осминафиналите, след като загуби първия мач с 2:1, но се класира с общ резултат 5:2. Момчетата на Жозе Моуриньо ще срещнат Валенсия на четвъртфиналите.

След като в първата среща Реал изненадващо загуби с 1:2 във Виго Жозе Моуриьо, който не посети церемонията по връчването на Златната топка уж заради този двубой, заложи на всички най-добри свои футболисти в предни позиции, като Роналдо, Бензема, Йозил и Модрич беше квартетът в нападение, а Кедира и Алонсо действаха зад тях. Касияс се завърна на вратата, а в защита действаха Рамос, Карвальо, Арбелоа и Есиен.

Роналдо започна вихрено срещата, след като получи топката на дясното крило от Арбелоа и от 26-7 метра опита марков удар, който в послдния момент смени посоката и вратарят остана безпомощен, гледайки топката как влиза в долния му ляв ъгъл - 1:0.

"Кралския клуб" продължи да налага убийствено темпо и Роналдо пропусна добро положение след гола, но бързо се реваншира в 24-ата минута, когато Модрич получи топката в центъра и с фамозен пас прехвърли защитата, а португалецът с удар от движение препарира вратаря за втори път - 2:0 и Реал вече помирисваше четвъртфинала.

Бензема и Йозил пробваха своя къмсет, след като CR7 вече беше вкарал два гола, но те не сполучиха, а Алварес се намеси решително при два опасни удара на французина. Селта от своя страна не отправи нито един удар към вратата на Касияс, който нямаше абсолютно никаква работа през първите 45 минути на "Сантяго Бернабеу".

След почивката обаче нещата коренно се промениха, като "белите" намалиха значително темпото, а Селта погледна по-смело напред в търсене на гол и евентуално изравняване. Дори Касияс се наложи да спасява на няколко пътви своите, а в 72-ата минута Серхио Рамос изрита играч на Селта в лицето, за което си заслужи червен картон, като за втори пореден мач Реал остана са 10 човека на терена.

Гостите от Виго натиснаха, което позволи на Реал Мадрид да се възползва от огромните пространства в защитата. Така в 87-ата минута резервата Игуайн пусна отляво на Роналдо, който напредна със защитник на гърба си и с кинжален удар в долния десен ъгъл направи 3:0.

2 минути по-кусно Кедира проби през центъра, направи двойно подаване с Роналдо, което го изведе сам срещу вратарят, като немският национал бе изключително хладнокръвен и наниза последното попадение в срещата - 4:0.