Русия спечели световната титла след разгром над Словакия

На финала руснаците постигнаха категоричен успех със 6:2 и заслужено се окичиха със златните медали

по статията работи: Мариян Найденов | 21.05.2012 | 10:32

Отборът на Русия спечели титлата от Световното първенство по хокей на лед, след като се наложи с 6:2 над Словакия във финала на 76-то издание на турнира.

Резултатът беше открит след едва минута и шест секунди игра от словашкия защитник Здено Хара, който изпрати шайбата в мрежата на Семьон Варламов с мощен удар от синята линия.

Александър Сьомин обаче донесе равенството в първата част, а във втората последваха три безответни руски попадения, дело на Александър Пережогин, Алексей Трешенко и Сьомин.

В последната третина руснаците не отстъпиха инициативата и вкараха нов гол, дело на Павел Дацюк след четири минути игра. Хара намали за словаците след игра с числено предимство при наказание за Александър Овечкин, а Евгени Малкин, който беше избран за играч на мача, оформи крайното 6:2.

С победата на финала, игран във финландската столица Хелзинки, руснаците взеха реванш от Словакия за загубата през 2002 година.