Сантос е първият финалист на Световното клубно първенство

Носителят на Копа Либертадорес Сантос постигна очаквана победа с 3:1 над японския Кашива Рейсол в първия полуфинал на Световното клубно първенство

по статията работи: Мариян Найденов | 14.12.2011 | 14:37

Носителят на Копа Либертадорес Сантос постигна очаквана победа с 3:1 над японския Кашива Рейсол в първия полуфинал на Световното клубно първенство. Неймар (20'), Борхес (25') и Данило (63') бяха точни за бразилския гранд, а почетното попадение за домакините бе дело на Сакай в 54-та минута.

Срещата започна с натиск на Сантос и бразилците можеха да открият резултата още в 5-та минута, когато звездата им Неймар нацели греда. 19-годишният талант се реваншира за пропуска си 15 минути по-късно (20'), когато не остави шансове на вратаря на Кашива с чудесен фалцов удар от около 20 метра за 1:0.

Вторият гол не закъсня и само пет минути по-късно (25') партньорът на Неймар в атаката на Сантос - Борхес оплете топката в мрежата на японците за втори път, давайки стабилна преднина на отбора си.

След тези попадения футболистите на Кашива заиграха по-активно и успяха да създадат няколко положения пред вратата на Кабрал, най-опасното от които в 42-та минута, когато вратарят на Сантос се оказа последна преграда след изстрел на Домингеш.

Японците не се отказаха да търсят поне почетно попадение и в крайна сметка стигнаха до него в 54-та минута. Точен за Кашива беше Сакай, който се разписа с глава след центриране от корнер.

Крайното 3:1 бе оформено от Данило в 63-та минута след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

След този гол футболистите на Кашива се вдигнаха на финален щурм, но усилията им доведоха само до греда на Сава в 75-та минута. В крайна сметка до ново попадение в мача не се стигна и Сантос се класира за финала на Световното клубно първенство.

Бразилците ще научат съперника си след изиграването на другия полуфинал утре, когато един срещу друг излизат европейският шампион Барселона и катарският Ал Сад. Срещата е от 12:30 часа българско време.