Сашо Тонев не записа дебют за Астън Вила

Бирмингамският клуб срази с 3:1 домакините от Арсенал, но българинът остана на пейката

по статията работи: iNews.bg | 17.08.2013 | 19:06

Астън Вила стартира по страхотен начин участието си във Висшата лига за сезон 2013/14, след като днес бирмингамският клуб срази с 3:1 домакините от Арсенал.

За съжаление на българските фенове, Александър Тонев не успя да запише дебют за Вила, като юношата на ЦСКА остана на резервната скамейка през всичките 90 минути на двубоя.

Кристиян Бентеке реализира две от попаденията на гостите, като един гол добави и Антонио Луна. Точен за Арсенал още в 4' бе Оливие Жиру, като домакините играха и около половин час с десет души, след като изгонен от игра бе Лоран Косиелни. В полза на Астън Вила бяха отсъдени и две дузпи в течение на срещата.

Българският национал Александър Тонев не попадна сред титулярите на Пол Ламбърт, като мениджърът на Вила заложи на изпитаното трио Вайнман - Бентеке - Агбонлахор в предни позиции. Ел Ахмади, Уестууд и Делф започнаха в средата на терена, докато Сашо Тонев така и не се появи в игра.

Оливие Жиру оглави атаката на Арсенал в днешния следобед, а Окслейд-Чембърлейн и Уолкот започнаха на двата фланга. Томаш Росицки действаше зад централния нападател, докато Джак Уилшър и Аарън Рамзи движеха нещата в средната линия на тима.

1013968Сблъсъкът на "Емирейтс" започна шеметно, като още в 4' "топчиите" успяха да изправят трибуните на крака. Алекс Окслейд-Чембърлейн центрира в наказателното поле на Вила, където Оливие Жиру успя да чукне топката в мрежата, извеждайки Арсенал напред в резултата - 1:0.

Отговорът на "виланите" обаче не закъсня, като само петнадесет минути по-късно бе отсъдена дузпа в полза на гостите от Бирмингам. Войчех Шчесни фаулира Габи Агбонлахор в наказателното поле, а зад топката застана белгийският таран Кристиян Бентеке. Полският страж успя да отрази удара на нападателя, но при добавката Бентеке не сбърка, бележейки за 1:1.

След почивката на "Емирейтс" стана още по-интересно, като драматични събития на терена не липсваха.

В 51' Томаш Росицки получи подаване от Жиру и можеше да стреля от добра позиция, но чешкият ветеран бе неточен. Минута по-късно Астън Вила можеше да поведе в резултата, но Фабиан Делф нацели една от гредите зад Шчесни.

В 58' бе отсъдена втора дузпа в полза на Астън Вила, след като закъснял шпагат на Косиелни повали Агбонлахор в пеналтерията на Арсенал. И този път зад топката застана Кристиян Бентеке, като този път белгийската звезда стреля точно за 1:2.

1013970Минути по-късно се стигна до важен момент от мача, когато Арсенал остана с човек по-малко на терена. Лоран Косиелни влезе грубо в краката на Вайман и получи втори жълт картон в разстояние на пет минути, оставяйки своя тим с десет души.

Макар и с човек по-малко на терена, Арсенал се хвърли в преследване на изравнително попадение. В 69' Брад Гузан спаси удар на Росицки, а малко след това гредата помогна и на Астън Вила при изстрел на Касорла. В 78' Кристиян Бентеке пропиля чудесен шанс за хеттрик, стреляйки в аут от стопроцентова позиция.

Всичко на "Емирейтс" нагледно приключи в 83', когато Астън Вила нанесе и трети удар над своя съперник. "Виланите" разиграха смъртоносна контратака в половината на Арсенал, а Антонио Луна остана очи в очи с Шчесни. Испанецът стреля технично в долния десен ъгъл и покоси "топчиите" за 1:3.

До края на срещата Арсенал така и не намери сили поне за втори гол, като трибуните на "Емирейтс" започнаха да се изпразват далеч преди последния съдийски сигнал. Малко преди края се стигна и до неприятен за домакините момент, след като Бакари Саня падна лошо на врата си и трябваше да напусне принудително игра.