Себастиян Фетел с трета победа за сезона, Ред Бул с двоен триумф в Истанбул

Пилотите на Ред Бул не оставиха шансове на конкуренцията, Ферари най-после стъпи на подуима

по статията работи: iNews.bg | 08.05.2011 | 16:38

Двоен триумф на трасето в Истанбул постигна тимът на Ред Бул в четвъртия старт от Формула 1 за сезона. Трета победа в тазгодишното издание на най-престижната автомобилна надпревара завоюва Себастиян Фетел, докато неговия съотборник Марк Уебър остана втори.

Двамата пилоти на настоящия световен шампион при конструкторите стартираха от същите позиции в началото на състезанието и не позволиха изненади в крайното подреждане, въпреки че Уебър имаше известни проблеми на старта.

Първи подуим пък регистрира тима на Ферари, след като бившият световен шампион Фернандо Алонсо направи чудесно състезание и най-после зарадва феновете на "черните кончета", които стартираха доста лошо сезона. Испанецът финишира на трето място на "Истанбул парк" и даде надежди, че тимът започва да напипва верния ритъм на работа.

Основният преследвач на Фетел в битката за световната титла - Люис Хамилтън, който спечели последното състезание днес завърши четвърти, а стартиралият от трета позиция днес Нико Розберг остъпи с две места и остана на пета позиция. Младият пилот на Марцедес дори успя да изпревари Марк Уебър на старта, но впоследствие не успя да задържи второто място.

Шести на "Истанбул парк" остана вторият пилот на МакЛарън Дженсън Бътън, а веднага след него се наредиха двамата пилоти на Рено - Ник Хайдфелд и Виталий Петров, които добавиха нови ценни точки към актива на тима и затвърждават силното си представяне през новата кампания.

Девети днес завърши пилотът на Торо Росо Себастиян Буеми, а последната точка в днешното състезание пък малко изнендващо отиде за Камуи Кобаяши със Заубер, който не записа време във вчерашната квалификация, но му бе позволено да стартира, макар и последната позиция на стартовата решетка.

7-кратният световен шампион Михаел Шумахер не успя да се нареди в зоната на точките и остана на 12-а позиция, а същата съдба имаше и бившият му съотборник във Ферари Фелипе Маса, който остана 11-и.

Ново разочарование претърпя тима на Уилямс, тъй като техните пилоти Рубенс Барикело и Пастор Малдонадо останаха съответно 15-и и 17-и.

В генералното класиране при състезателите убедителен водач с актив от 93 точки е защитаващият своята световна титла Себастиян Фетел, който има три победи и едно второ място в четирите старта през новия сезон. Втори с 59 пункта е Люис Хамилтън, а трети с 55 е Марк Уебър. При конструкторите водач е Ред Бул със 148 точки, пред МакЛарън със 105 и Ферари с 65.