Силвия Митева 4-та на обръч до момента на Световното по гимнастика

Силвия Митева 4-та на обръч във временното класиране на Световното първенство по художествена гимнастика в Монпелие

по статията работи: Даниел Любомиров | 19.09.2011 | 21:00

Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева засега на 4-то място в класирането на обръч с 27.475 на Световното първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Монпелие.

Утре отборите ще разменят уредите, които използваха днес, като на българката се пада да се състезава с топка. Пред Митева с по-добри оценки на обръч са Аля Гараева (Азербайджан) - 28.175 точки, Нета Ривкин (Израел) - 27.800 точки и Алина Максименко (Украйна) с 27.775 точки.

Все пак, трябва да се подчертае, че гимнастичките на Русия и Беларус още не са се представили, но Митева има огромен шанс да влезе сред осемте финалистки, което обаче ще стане ясно утре към 20:00 часа.

Другите две българки в надпреварата – Цветелина Стоянова и Анастасия Кисе също има с какво да се похвалят. Стоянова е 20-та на обръч с 24.975 точки, а Кисе – 22-ра с 24.850. илният отбор на Русия игра с топка като олимпийската и световна шампионка Евгения Канаева получи най-високата оценка за деня - 29.275 точки, а Дария Кондакова - втора оценка на топка от 29.000 точки. В общото индивидуално класиране Силвия Митева е осма, а първа е Канаева.

В квалификациите участват общо 123 гимнастички от 32 отбора, като след първия ден в отборното класиране България е на пето място със 77.330 точки – пред нас са само Русия, Беларус, Азербайджан и Украйна.

Във вторник българките ще се подвизават с топка около 19:00 часа наше време, като Кисе е със стартов номер 24, Стоянова – 26-ти, а Митева ще започна 28-ма.

Вторник е денят и на финалите на отделните уреди – обръч и топка, които ще почнат от 21:00 и 22:00 българско време.

• Сега Култура.БГ предаване за култура с...
  • 04:20 Истории от Олимпийските игри /п/
  • 04:35 Олтарите на България
  • 04:45 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 05:30 Още от деня коментарно предаване /п/
  • 06:00 Дворът с люлките игрален филм...
  • 07:45 Телепазарен прозорец
  • 08:00 Денят започва с Георги Любенов
  • Сега "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 05:10 "Да живее крал Джулиън" -...