Силвия Митева се класира на осмо място в многобоя

Рускинята Евгения Канаева триумфира с втора поредна олимпийска титла

по статията работи: Краси Киров | 11.08.2012 | 18:16

Рускинята Евгения Канаева спечели златния медал в многобоя в художествената гимнастика след като събра сбор от 116.900 точки.

Българката Силвия Митева останана осмо място след като допусна съвсем леки грешки в някои изпълнения. Тя не успя да повтори страхотното си представяне от квалификациите, когато получи четвърта оценка. Все пак чаровната ни гимнастичка получи сбор оценки за 108.950.

22-годишната Евгения Канаева влезе в историята като първата състезателка по художоствена гимнастика с два поредни златни медала от Олимпийски игри. Канаева триумфира и в многобоя в Пекин 2008, като може да се каже, че нямаше почти никаква конкуренция сега в Лондон. Тя е номер 1 в този спорт от 2007 година, а и нейната голяма конкурентка Дария Кондакова не взе участие на Олимпийските игри заради контузия в коляното.

Второто място остана за друга рускиня. Дария Димитриева извоюва 114.500 точки и спечели сребърния медал. На трето място се нареди Любов Чаркасина (Беларус) със 111.700 точки.

Силвия Митева започна първа на първия уред- обръч и получи оценка 27.450. Съдийките отново решиха да занижат оценката за трудност на съчетанието на българката. По този начин Митева остана на осмо място след първия уред.

При изпълнението на топка малка неточност в края лиши Митева от по-добра оценка и тя получи 27.100 точкки. Митева имаше леки проблеми и на един от добрите си уреди - бухалки. Чаровната ни гимнастичка изпусна едната бухалка в края на своето съчетание и това не и остави шансове за добри оценки - 26.750.

Така преди последния уред Силвия Митева остана на девето място с 81.300. В последното си изпълнение българката направи страхотно изпълнение на лента, но отново съдийките решиха, че трудността на изпълнението е ниска и получи оценка - 27.650. По този начин Силвия събра сбор от 108.950 точки и се придвижи на осмо място.

Утре от 15:30 часа стартират съчетанията на ансамблите в художествената гимнастика, където България ще се надява на медал.