Сити се върна на върха в Премиършип, Стенли с цял мач за Вила

Манчестър Сити спечели минимално гостуването си на Астън Вила

по статията работи: Даниел Любомиров | 12.02.2012 | 20:20

Отборът на Манчестър Сити победи като гост Астън Вила в мач от 25-тия кръг на Премиършип.

"Гражданите" бяха по-добрия отбор през по-голямата част среща и се поздравиха с успеха, въпреки че в последните минути в герой за своите се превърна стражът на Сити Джо Харт.

Победата е втора поредна и четвърта в последните пет срещи за момчетата на Роберто Манчини, която им позволи да се завърнат на първото място в класирането.

Астън Вила пък записа трети пореден мач без успех, след като в предните два двубоя постигна равенство с К.П.Р и загуби от Нюкасъл.

През първото полувреме липсваха чистите голови ситуации. Манчестър Сити владееше инициативата, но не успя да отбележи попадение.

Най-близо до гола бе Адам Джонсън, който в 27-та минута след хубав удар извън наказателното поле уцели десния страничен стълб на вратата на Шей Гивън.

От своя страна Вила игра стабилно в защита, като позволи на по-активния отбор на гостите да открие резултата. В предни позиции обаче момчетата на Алекс Маклийш бяха твърде плахи и дори не затрудниха Джо Харт.

През второто част "гражданите" се опитаха да натикат своя съперник в неговата половина в търсене на попадение. Астън Вила пък разчиташе предимно на контраатака.

Натискът на гостите продължи и само няколко минути след попадението при центриране на Александър Коларов кълбото се удари в ръката на футболист на Вила, но реферът остана безмълвен.

Бирмингамци бяха най-близо до точката в 90-тата минута.

След ъглов удар Джеймс Колинс прати една топка в непосредствена близост пред вратата на гостите, която Дарън Бент отигра отлично и само рефлексът на Джо Харт запази трите точки в актива на Манчестър Сити.

Уест Бромич Албиън нанесе изключително тежко поражение на Уулвърхямптън като гост с 1-5 и се отдалечи значително от зоната на изпадащите.

В герой за гостите се превърна Питър Одемвинге, който реализира хеттрик. Първото полувреме беше равностойно, като двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1-1, но през второто полувреме гостите разбиха "вълците" и направиха живота на мениджъра Мик Макарти доста тежък.