Слаб Левски отново остана под върха

Последният в класирането измъкна точка от "сините"

по статията работи: Иво Вецев | 17.03.2013 | 19:55

След като Лудогорец се издъни при домакинството си на Пирин Гоце Делчев (1:1), футболната общественост в България очакваше Левски да се настани на върха заедно с шампионите, но "сините" направиха безлично 0:0 с Монтана на "Герена" и отново останаха в подножието на върха.

Срещата в София не предложи много интересни моменти за публиката, която често освиркваше безидейната игра на домакините, а единствено Гари Родригес показа адекватна за шампионските амбиции на отбора игра. Неговите опити обаче бяха опропастени от Силва и Йовов, които изпуснаха най-добрите възможности за 26-кратните шампиони.

Стойчо Стоев пък може да е доволен от своите възпитаници, които изиграха солиден мач в защита и прекъснаха серията си от загуби още в дебюта на новия треньор. Монтана обаче остава на последно място, като има 13 точки в своя актив.

Левски пък пропусна златна възможност да се изкачи на върха в класирането, след като с безобразната си игра днес записа втори пореден мач без победа. "Сините" имат 41 точки срещу 43 за Лудогорец, а Литекс и ЦСКА изчакват още грешки на лидерите, като имат съответно 36 и 35 пункта - толкова има и Ботев.

Илиан Илиев изненада с титулярния си състав, като остави на пейката Пламен Илиев, а Михаил Иванов направи официалния си дебют за Левски. Мюлдер, Везалов, Димов и Пинто оформиха квартета в защита, а Велев и Ангелов отново действаха в дефанзивната част на полузащитата. Утвърденото трио Рамос-Гаджев-Родригес пък започна зад изнесения напред Силва, който замени наказания Де Карвальо.

Още в 3-та минута Левски можеше да открие резултата, след като при хубава контраатака Гаджев подаде на удобна позиция на Силва, чийто удар обаче срещна крак на защитник.

Левски продължаваше да натиска, но защитата на Монтана се представяше на ниво и допусна само един удар от страна на Рамос. Влади Златинов пък трябваше да бъде заменен още в 14-та минута, като на негово място се появи Атанас Чипилов, който трябваше да се изправи срещу родния си клуб.

Публиката на "Герена" пък се изнерви и към края на полувремето дори започна да освирква своя любим тим, като възпитаниците на Илиан Илиев не създадоха нито една сериозна възможност пред вратата на Иванов. С удари се отчетоха Мюлдер и Родригес, но те бяха твърде неточни, за да застрашат вратата на гостите.

"Сините" започнаха по-добре вторите 45 минути, а в 48-та минута съдията подмина игра с ръка на Брахими пред наказателното поле. Влади Гаджев пък опита удар от границата на наказателното поле, но Иванов се намеси авторитетно.

Постепенно Левски засили своя натиск, но Велев и Силва не успяха да се разпишат, докато страхотен пробив на Родригес отдясно едва не завърши с гол, но вратарят отново се намеси блестящо и изби в корнер.

В рамките на две минути пък Левски опропасти два златни шанса пред вратата на гостите, а Гари Родригес бе в центъра на събитията. Първо, той направи марков пробив по дясното крило и качи топката на главата на Силва, чийто удар обаче мина на сантиметри от страничната греда. В 76-та минута пък отново холандецът получи в наказателното и пусна успоредно на головата линия, но Йовов не успя да засече от метър, а ударът на Силва от 2 метра намери тялото на хвърлилия се пред вратата защитник - резултатът остана 0:0.

В заключителните минути Левски натисна здраво, а Родригес можеше да се разпише 10 минути преди края, но ударът ми мина на метър в страни. Резервата Йорданов пък изскочи на удобна позиция 3 минути преди края на редовните 90, но Иванов отново се прояви отлично и запази вратата си суха.

До края на срещата той трябваше да се намесва още няколко пъти, но той не беше затруднен особено от играчите в синьо, които тотално доминираха през второто полувреме, но не стигнаха до така ценния гол.