Славия и Лудогорец с победи в А група

Славия победи Локомотив София в столичното дерби, докато Лудогорец се справи с Черно море

по статията работи: Краси Киров | 18.09.2011 | 18:41

Отборите на Славия и Лудогорец постигнаха трудни успехи в днешните си двубои от А група.

"Белите" трябваше да се справят със съпротивата на Локомотив (София) в столичното дерби. Лудогорец пък надигра тима на Черно море с 1:0 във Варна и записа пета оредна победа.

Славия постигна важен успех в столичното дерби с Локомотив София с 2:1 на стадиона в квартал "Овча купел". Искрен Писаров откри резултата за символичните гости, а Йордан Юруков и Радослав Василев се разписаха за "белите" и донесоха победата им, която бе заслужена, на фона на по-активните им действия през първото полувреме.

Така Славия се изравни по точки с Локомотив, като и двата тима имат по седем, но го изпревари във временното класиране, заради победата днес. Възпитаниците на Мартин Кушев са на девето място, а "железничарите" са 11-ти.

Агитката на домакините стоеше с гръб към терена през първите десет минути от срещата в знак на протест срещу играчите, които миналата седмица бяха разгромени с 6:0 от новака Лудогорец. Венцеслав Стефанов не присъства въобще на мача, а феновете на "белите" демонстративно напуснаха в 12-ата минута и оставиха любимците си без подкрепа.

Само 180 секунди след това Писаров бе оставен непокрит в пеналтерията и след като получи топката от Калоян Караджинов, без забавяне я прати в мрежата - 0:1.

Радостта на "железничарите" трая не повече от шест минути, защото Даниел Пеев центрира от дясното крило и Юруков се извиси, за да засече отблизо и да изравни - 1:1.

След почивката отново "белите" се стараеха повече да стигнат до противниковата врата, както бе и през първото полувреме. В 54-ата минута Попара получи добър пас от Юруков и веднага с красиво подаване намери Радослав Василев, който съобразително се разписа за 2:1.

Феновете на Локо веднага започнаха да скандират "Горчиво!", като след попадението нямаше никакви любопитни ситуации на терена и двата тима дочакаха последния съдийски сигнал, узаконил победата на Славия.

Отборът на Лудогорец записа шеста поредна победа в А група. Новакът в първенството победи като гост коравия тим на Черно море с минималното 1:0 на стадион "Тича".

По този начин отбора от Разград продължава с успешното си представяне след като собственика на тима инвестира много отбора. Следващият кръг идва и най-голямото изпитание за Лудогорец, които ще посрещнат на своя стадион тима на Левски. Също така това ще бъде и първи двубой на тима на новия "Лудогорец Арена".

За гостите от Лудогорец за първи път като титуляр започа Иван Стоянов. Първото полувреме бе равностойно, като домакините се опитваха да затруднят Лудогорец, но постепенно класата на играчите от Разград си пролича и те по-често владееха топката.

Лудогорец се опита да упражни натиск в началото на втората част, който даде резултат. В 72-та минута Веско Минев проби в половината на Чено море и подаде към Михаил Александров, който с хубав удар по земята матира вратаря Илко Пиргов.

Преди това в игра за Черно море се появи Мирослав Манолов, но и той не успя да раздвижи атаката на "моряците".

Така Лудогорец вече има 16 точки и заема второ място в класирането на А група. Черно море е на шесто място с 12 точки.