Славия не се даде на Литекс в Ловеч

Двата отбора не излъчиха победител след 1:1

по статията работи: Мариян Найденов | 14.09.2013 | 23:06

Временният лидер в А група Литекс не успя да запази първата позиция в класирането, след като завърши наравно - 1:1 при домакинството си на Славия в мач от 8-ия кръг, игран на Градския стадион в Ловеч.

"Оранжевите" контролираха събитията на терена в големи периоди от мача, докато гостите от София разчитаха на здрава защита и контраатаки. Именно при една такава, "белите" успяха да изненадат младите играчи на Литекс и изненадващо поведоха с гол на Галин Иванов след 28 минути игра.

Ловчанлии стигнаха до равенството с попадение на Армандо Ваюши в началото на второто полувреме (59') , като домакините трябва да съжаляват повече за този резултат, заради многото пропилени възможности пред вратата на съперника.

След това реми Литекс сдаде първото място във временното  подреждане на Ботев (Пловдив), който събра 17 точки след успеха си в пловдивското дерби по-рано днес. Литекс е втори с 15, колкото има и шампионът Лудогорец, който утре играе с Левски. Славия заема 8-о място с актив от 11 точки.

Домакините от Литекс започнаха доста по-активно срещата, като наложиха натиск от първите минути и това можеше да доведе до ранен гол, когато след изпълнение на корнер, топката попадна в Армандо Ваюши и той отправи много тежък удар, но ветеранът Георги Петков внимаваше и спаси. Няколко минути по-късно отново Ваюши стреля опасно и пак Петков бе последна преграда пред топката.

Първото положение пред вратата на Литекс се случи в 19-ата минута, когато най-активният в състава на "белите" Галин Иванов засече с глава центриране в наказателното поле. Ударът не беше много силен, но хвана неподготвен Евгени Александров, но след това той все пак успя да улови топката.

И както често се случва във футбола, отборът, който създаде повече голови положения, пръв допусна попадение във вратата си. Това се случи в 28-ата минута. Галин Иванов пое топката малко след центъра, след което бе оставен от бранителите на Литекс да нахлуе в наказателното им поле и от малък ъгъл да разстреля Александров за 0:1.

В ответната атака на Литекс - албанецът Юрген Джазула стреля много опасно, но Петков за пореден спаси "белите".

След почивката натискът на Литекс продължи и дори се усили, а в резултат на това ловчанлии създадоха няколко опасни атаки. Футболистите на Славия пък допуснаха играта все по-близо до вратата си и така се стигна до 58-ата минута, когато "оранжевите" най-накрая стигнаха до гол.

Момчил Цветанов центрира меко в наказателното поле, където Ваюши бе изпуснат от защитата на Славия и засече топката неспасяемо в мрежата на Петков за 1:1.

До края на мача играчите на Славия правеха всичко възможно да бавят играта, а Георги Петков получи поредния си жълт картон за разправии със съдията.

В 69-ата минута, зрителите на стадиона и пред малкия екран станаха свидетели на изключително красиво изпълнение на Момчил Цветанов. Той изпълни перфектно задна ножица, но за съжаление ударът му бе от много малък ъгъл и не разполагаше е необходимата точност.

Следващата по-сериозна възможност пред вратата на Славия се случипет минути преди края на редовното време. Джордан центрира остро в наказателното поле, където Евгени Александров за малко сам да си създаде проблеми, след неумела намеса, но имаше и късмет, защото все пак успя да избие топката.

Главният съдия Александър Костадинов даде 5-минутно продължение, в което Джордан можеше да реши всичко в полза на домакините, след като се озова очи в очи с Георги Петков, но ударът му срещна гредата, след като и Петков успя да закачи леко топката с върха на пръстите си. В крайна сметка до нови попадения в мача не се стигна и Славия си тръгна с точка от Ловеч.