Славия разгроми Марек на старта

"Белите" се наложиха с 4:1 у дома

по статията работи: iNews.bg | 19.07.2014 | 20:56

Славия стартира ударно новото първенство, като на старта разгроми новака Марек 2010 (Дупница) с 4:1. Славистите стигнаха до аванс от два гола още за 15 минути, което предопредели изхода от двубоя.

Славия откри резултата още в 15-ата секунда чрез Карлос Фонсека, като този гол вероятно ще претендира за най-бърз в цялото първенство. Той отне топката от защитата на гостите, напредна сам срещу вратаря Михайлов и прати топката в мрежата. Веднага след това Димитър Андонов затрудни вратаря Георги Петков с топовен удар, но ветеранът спаси.

В 14-ата минута обаче интригата приключи, след като Карлос Фонсека спечели дузпа, повален от Виячки, а Мишел Платини удвои от бялата точка.

След ранните голове постепенно темпото спадна, но пет минути преди края на първата част Станислав Генчев направи резултата 3:0. Бургзорг центрира от свободен удар, топката се разходи между няколко човека, а в мелето Генчев я намери и вкара зад вратаря Михайлов.

Съвсем накрая Фонсека можеше да вкара още едно попадение, но левият бек Мирослав Николов изчисти топката, която беше подадена от Генчев от дълбочина.

Пет минути след началото на второто полувреме Славия отново пропусна сигурен гол. Фонсека изведе Манзоро сам срещу вратаря, но стражът на гостите спаси. В 54-ата минута Петър Тончев намали на 1:3, след като изпадна в идентична ситуация. Той излезе сам срещу вратаря Петков след грешка на защитата и не сгреши.

След това дупничани имаха претенции за дузпа заради събаряне на Кристиян Петков, а домакините искаха повече от жълт картон при нарушението на Лахчев срещу Бурзорг, който се беше устремил към дупнишката врата. Резервата Димитър Георгиев накрая опита шанса си, но топката мина над горната греда.

Току що появилият се на терена Вилиян Бижев вкара за 4:1 с удар от 20 метра в 92-ата минута, като изненада вратаря на дупничани, който очакваше вече края на мача.

• Сега Култура.БГ предаване за култура с...
  • 12:35 Малки истории
  • 12:45 Телепазарен прозорец
  • 13:00 Последният печели...
  • 14:00 Телепазарен прозорец
  • 14:15 Книга на книгите анимационен филм
  • Сега "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 13:30 "Златно момче" - сериал, с.2, еп.18...
  • 15:00 "Бараж" - сериал, еп.70
  • 16:00 "Да намериш Рин Тин Тин" - комедия,...