Стилияна Николова донесе две златни и едно сребърно отличие във финалите на топка, лента и обръч, а Боряна Калейн добави още едно сребро в надпреварата с бухалки
Партията беше първата класическа между двете състезателки след финала за Световната купа през август миналата година, който Горячкина спечели след тайбрек.
С черните фигури 20-годишната Салимова регистрира третото си равенство от началото на надпреварата. Българката събра актив от 2,5 точки. Двете си стиснаха ръцете на 58-ия ход.
В десетия гейм Вашро отрази сетбол на свой сервис, но все пак при следващата възможност за пробив за Димитров, която бе в 12-ия гейм, българинът успя да реализира такъв, а с това и да спечели откриващия сет.
Според регламента за финалите се класира по една гимнастичка от нация. В неделя на финала с обръч за отличията ще се състезава Дара Малинова, а на топка - Александра Шалуева.
За съжаление на Димитров, той не успя да стане вторият играч през 2024 г., който побеждава Яник Синер и вдига втората си титла от Мастърс. Сега вече вниманието му може да се насочи към сезона на клей.
Кобрата завоюва интернационалната титла на Световната боксова асоциация в тежка категория след победа над украинеца Ихор Шевадзуцкий с единодушно съдийско решение
С този успех Гришо вече се е класирал за полуфинал на осем от всичките девет турнира от сериите Мастърс 1000. От началото на годината Димитров има 19 победи и само 4 загуби.