Страховита Дания ни отправи сериозна закана

"Червения динамит" избухна и отвя Чехия насред Оломоуц

по статията работи: Константин Симидчийски | 22.03.2013 | 23:33

Националният тим на Дания отправи сериозна закана към България, броени дни преди гостуването на "лъвовете" в Копенхаген за световна квалификация от група B.

Часове след успеха на родния тим с 6:0 над Малта, "червения динамит" възкръсна и записа първа победа в групата, правейки го по крайно впечатляващ начин - печелейки 3:0 гостуването си на Чехия в Оломоуц.

Триумфът на датчаните идва броени дни преди домакинството на България във вторник, като по този начин скандинавците събраха актив от 5 точки и се изравниха с днешния си съперник. Както Чехия, така и Дания имат мач по-малко от България, която убедително заема второто място в група B с актив от 9 точки и нито една загуба до момента.

Евентуален успех на Чехия щеше да доближи отбора на Михал Билек на само една точка от "лъвовете", но вместо това Дания възроди шансовете си за класиране, правейки го във възможно най-лошия за България момент - дни преди двубоя със селекцията на Любослав Пенев.

И трите гола за "червения динамит" паднаха след почивката, като първата част завърши при нулево равенство.

В 57' Корнелиус преодоля Петър Чех след асистенция на Йоргенсен, а десет минути по-късно централният защитник Симон Кяер покачи на 0:2.

Край на чешките амбиции сложи Ники Зимлинг, който в 82' отбеляза за крайното 0:3 в полза на Дания.