Стяуа нанесе тежка загуба на Локо (Пд)

Румънският колос спечели с 4:0 днешната приятелска среща, играна в Австрия

по статията работи: Константин Симидчийски | 30.06.2012 | 20:54

Участникът в Лига Европа Локомотив Пловдив допусна тежка загуба с 0:4 от румънския гранд Стяуа в приятелска среща, изиграна днес в Австрия.

"Смърфовете" завършиха двубоя и без своя старши-треньор Емил Велев, който петнадесет минути преди края бе изгонен заради реплики към главния съдия. Локомотив пък бе тотално надигран от своя съперник, като румънците вкараха по две попадения във всяко едно от двете полувремена на сблъсъка.

Емил Велев започна срещата със следния стартов състав: Господинов, Родригес, Валери Георгиев, Саламатракис, Маркес, Даниел Георгиев, Даксон, Сержиньо, Йорданов, Маламов, Тодоров и Тасио, като в игра се появиха още Здравко Лазаров, Спасов, Коцев, Тимонов и Стефанов.

Двубоят в Леоганг стартира с лек превес на Стяуа, като на два пъти ветеранът Йордан Господинов трябваше да спира полета на топката. По-добрата игра на румънците обаче даде резултат в 30', когато резултатът бе открит. Ади Роча бе оставен напълно непокрит от българската отбрана и след добро центриране отбеляза за 0:1.

Само две минути по-късно резултатът вече бе удвоен, като този път "смърфовете" допуснаха попадение след статично положение. Топката бе центрирана от корнер, а Мартинович скочи най-високо, бележейки за 0:2.

През втората част нищо на терена не се промени, а във вратата на Локомотив бяха отбелязани още две попадения. В 60' пловдивчани можеха да отбележат, след като новото попълнение Тодор Тимонов затрудни максимално противниковия вратар, а в последствие Здравко Лазаров претендираше за неотсъдена дузпа.

В 63' обаче се стигна и до трети гол в полза на румънския колос. Джереми Родригес повали противников футболист в наказателното поле, а Пантилий бе точен от бялата точка, вкарвайки за 0:3.

Крайното 0:4 бе оформено в 73', когато отбраната на Локомотив отново бе матирана. Танасе изведе Костя на добра позиция, а последният не сбърка, но при попадението останаха и съмнения за засада.

Последните минутки Локомотив доигра и с човек по-малко, след като Тодор Тимонов получи схващане, а на скамейката на пловдивчани нямаше повече резервни футболисти.

Локомотив (Пд) - Стяуа 0:4

0:1 - Роча (30), 0:2 - Мартинович (32), 0:3 - Пинтилий (63), 0:4 - Костя (73)

Локомотив Пловдив: Господинов, Родригес, В. Георгиев, Саламатракис, Маркес, Д. Георгиев, Даксон, Сержиньо, Йорданов, Маламов, Тодоров, Тасио (Лазаров, Спасов, Маламов, Коцев, Тимонов, Стефанов)

Ст.треньор: Емил Велев

Стяуа: Татарушану, Парвулеску, Мартинович, Русеску, Настасе, Думитраш, Бурчану, Лупу, Филип, Роча, М. Костя (Станка, Гардош, Чиришеш, Георгиевски, Балан, Танасе, Латовлевичи, Николич, Фл.Костя, Чипчиу, Пинтилий)

Ст.треньор: Лауренциу Регекампф

• Сега България в 60 минути с Мариана...
  • 18:00 По света и у нас
  • 18:20 Още от деня коментарно предаване