Твенте напусна борбата в Лига Европа

Отборът на Николай Михайлов загуби шансове за продължаване напред

по статията работи: Константин Симидчийски | 22.11.2012 | 22:24

Отборът на Твенте официално се сбогува с Лига Европа за този сезон, след като днес тимът на Николай Михайлов записа равенство 0:0 при визитата на Хановер в Германия.

Така холандците остават с актив от 4 точки, но твърде далеч пред отборите на Хановер и Леванте, които имат съответно 10 и 7 пункта. Последен със само една точка е шведският Хелзинборг.

Българският национал Николай Михайлов не игра за Твенте, като причина за това е контузията в коляното, която той получи преди контролата с Украйна в София.

Испанският Леванте също се класира за елиминациите след убедителен успех с 3:1 като гост на Хелзингборг в другия сблъсък от групата.

Точни за валенсианци бяха Анхел, Диоп и Ибора, докато единственият гол за шведите отбеляза Сьорум в последните минути на двубоя.

Междувременно римският гранд Лацио запази лидерската позиция в група J на Лига Европа, след като днес "небесносините" завършиха наравно 0:0 при домакинството си на Тотнъм на "Стадио Олимпико" във Вечния град.

Така Лацио събра актив от 9 точки след 5 мача, докато вторият Тотнъм разполага със 7. Трети с 5 точки е гръцкият Панатинайкос, докато последен е Марибор с 4.

Още в началото на срещата гостите от Лондон бяха близо до откриване на резултата, но попадение на Гарет Бейл бе отменено поради спорна засада. Уелсецът бе изведен очи в очи с с Маркети, преодоля стража и отбеляза, но страничният съдия вдигна флага. Повторението обаче остави съмнения относно решението му.

Домакините отговориха подобаващо, а Уго Лорис бе принуден да покаже класата си. Френският национал с мъки парира бомбен изстрел на Кристиян Ледесма, като имаше късмет да види как топката каца на горната греда в последствие.

Три минути по-късно отново Гарет Бейл изтормози Маркети с нещо средно между удар и центриране, но вратарят на Лацио реагира и отрази.

През втората част домакините имаха по-добри шансове за отбелязване на победно попадение, но късметът не бе с "орлите". В 60' Козак от състава на домакините получи отличен шанс да открие, но останал очи в очи с Уго Лорис, таранът стреля неточно.

Осем минути преди края Лацио отново бе близо до първи гол, но и този път Тотнъм се измъкна. Киани стреля с глава по посока мрежата, но Уго Лорис реагира брилянтно и спаси точката за лондончани.