Тотнъм печели за първи път с Вилаш-Боаш

Португалският мениджър най-накрая изведе "шпорите" до успех в Премиършип

по статията работи: Даниел Любомиров | 16.09.2012 | 20:35

Мениджърът на Тотнъм Андре Вилаш-Боаш най-накрая може да се похвали с победа начело на "шпорите" в Премиършип, след като те сразиха новака Рединг като гост с 3:1 в единствения мач от неделната програма на 4-ия кръг.

Джърмейн Дефоу се разписа два пъти за успеха на гостите и по този начин свали част от напрежението върху плещите на португалския си треньор. Другият гол за Тотнъм бе дело на уелския национал Гарет Бейл, с което трите точки бяха подпечатани и феновете на "шпорите" можеха да си отдъхнат след неубедителния старт.

До момента Тотнъм имаше загуба от пряк конкурент за топ 4 - Нюкясъл - и освен това бе направил равенства с непретенциозните Уест Бромич Албиън и Норич.

Хал Робсън-Кану се разписа в края, за да даде малко радост на домакинските фенове, които като цяло бяха доста тихи на "Мадейски Стейдиъм", защото нямаха основания за радостни възгласи.

Иначе "шпорите" се радваха на далеч повече владение на топката и по-опасни положения, както през първото, така и през второто полувреме. Домакините пък само два пъти стреляха в очертанията на вратата, пазена от Брад Фридъл, докато Тотнъм се отчете с 8 точни удара по посока на противниковата мрежа.

Дефоу отрки резултата в полза на гостите в 18-ата минута, когато Гилфи Сигурдсон разцепи защитата на Рединг с подаване към Аарън Ленън, който пък веднага намери английския си нападател. За Дефоу не бе трудно с едно докосване да преодолее стража Алекс МакКарти и да изведе своите напред - 0:1.

Второто попадение падна чак в 71-ата минута и бе дело на Бейл, като се получи след подаване от Кайл Уокър. Последният технично преодоля двама бранители на Рединг и върна кълбото малко назад за уелския национал, който майсторски прати топката в мрежата за 0:2.

В 75-ата минута резултатът бе увеличен на 0:3 и на практика интригата бе елиминирана - нападателят на Англия открадна топката около центъра и направи впечатляващ 40-метров пробив, преди със завидна лекота да преодолее МакКарти за класическото измерение на резултата.

Крайното 1:3 бе фиксирано от Робсън-Кану, който се възползва отблизо от прекрасен пас на Льо Фондър.

• 00:15 С БНТ завинаги /п/
  • 01:10 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 02:45 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 03:40 Господин Тау тв филм /29 епизод/п/
  • 04:10 Олтарите на България
  • 04:25 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 05:10 Още от деня коментарно предаване /п/
  • 00:40 "Дъф и Вазовски" - сериал, с.2, еп.4
  • 06:00 "Тази сутрин" - информационно...