Тренто записа успех в Серия А1, Пиаченца отново разочарова

Матей Казийски реализира 14 точки за победата над Рома Волей

по статията работи: Краси Киров | 12.12.2011 | 09:22

Вчера се подновиха мачовете от волейболното първенство на Италия, където играят най-добрите ни волейболисти.

Световните шампиони от Тренто се наложиха като гости с 3:1 гейма (25:13, 25:23, 22:25, 17:25) на Рома Волей. Впечатление прави първия гейм, където възпитаниците на Радо Стойчев спечелиха на 13.

Матей Казийски реализира 14 точки. Цветан Соколов добави 6 точки. Османи Хуанторена заедно с Иван Зайцев от Рома записаха по 22 точки. Виктор Йосифов пък се отчете с 1 точка при победата на Модена с 3:2 гейма над Сислей (25:23, 22:25, 25:15, 20:25, 13:15). Домакините от Сислей повеждаха на два пъти в геймовете, но в крайна сметка отстъпиха на своя съперник. Йосифов доскор лекуваше контузия.

Отборът на Пиаченца записа неприятна загуба във волейболната лига Серия А1. Отборът на Владо Николов, Андрей Жеков и Николай Пенчев допусна загуба от последния в класирането Равена с 0:3 (23:25, 18:25, 17:25), като това бе и първа победа за тях в шампионата.

Пиаченца не се представя убедително този сезон, но тази домакинска загуба още повече няма да се хареса на феновете. Също така гостите изпитваха трудности само в първия гейм, но след това бяха пълни господари на игрището.

Владимир Николов бе най-резултатен за своя тима с 16 точки. Христо Златанов добави 10 точки. Андрей Жеков не успя да запише точков актив, а Николай Пенчев се появи за малко в игра през третата част. За отбора на Равена Стефано Моро реализира 20 точки.

Вибо Валентия допусна загуба с 0:3 (21:25, 22, 25, 14, 25) гейма при гостуването си на Латина. Ники Николов поигра малко в третата част за гостите. В класирането води отбора на Тренто с 24 точки пред Кунео (22), Мачерата (21) и Модена (18). Вибо Валентия е на 9-то място с 12 точки, докато Пиаченца има само 8 точки на 11-то място.

• Сега УЕФА ЕВРО 2024: Трето полувреме
  • 19:00 УЕФА ЕВРО 2024: Осминафинална среща...
  • 21:00 УЕФА ЕВРО 2024: Трето полувреме
  • 21:30 По света и у нас
  • 22:10 Love.net игрален филм /България,...
  • 00:00 УЕФА ЕВРО 2024: Трето полувреме...
  • 00:30 УЕФА ЕВРО 2024: Осминафинална среща...
  • 02:30 Истории от Олимпийските игри /п/