Тренто и Кунео на 1/2-финал за Купата на Италия

Вибо Валентия на Ники Николов отпадна от турнира

по статията работи: iNews.bg | 20.01.2011 | 08:17

Звездата на българския волейбол Матей Казийски и съотборниците му от световния и европейски клубен шампион Тренто се класираха на полуфиналите на турнира за Купата на Италия. Възпитаниците на българския треньор Радостин Стойчев надиграха у дома Аква Парадизо Монца с 3:0 гейма (25:17, 25:16, 25:19) в един от 1/4-финалите, игран в зала "Пала Тренто". Звездата и капитан на БГ Тренто Матей Казийски изигра поредния си стабилен мач и завърши с 14 точки. Българският национал Цветан Соколов влезе за малко в игра в последния гейм и се отчете с 1 точка, а Валентин Братоев не бе включен в групата за мача.

Казийски и компания ще срещнат в първия полуфинал гранда Сислей (Тревизо), който победи Каза (Модена) на вече бившия селекционер на България Силвано Пранди с 3:1 гейма в друг от 1/4-финалите.

Капитанът на националния ни отбор по волейбол Владимир Николов и шампионът на Италия Кунео също успяха да се класират на полуфиналите за Купата на страната. Те победиха у дома Сан Джустино с 3:0 гейма (25:10, 25:16, 26:24) и се класираха за финалната четворка на турнира през уикенда във Верона.

Там те ще срещнат отбора на Мачерата, който отстрани Вибо Валентия, където играят българските национали Методи Ананиев и Николай Николов, а капитан е българинът с италиански паспорт Венцислав Симеонов. Вибо Валентия паднаха като гости на Мачерат) с 1:3 гейма, в отделните части 27:25, 17:25, 17:25 и 20:25.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.