Тренто напред в Шампионската лига, Соколов отново топреализатор

Българският национал игра само два гейма, но това не му попречи да запише 13 точки

по статията работи: Мариян Найденов | 23.01.2014 | 11:55

Българският национал Цветан Соколов изигра поредния си силен мач за Тренто при победата с 3:1 гейма над белгийския Нолико (Маасейк) в среща реванш от плейофи 12 в Шампионската лига, игран в "Пала Тренто".

Соколов и компания спечелиха първите два гейма, съответно с 25:23 и 25:19, а гостите успяха да се върнат в мача след успех в третата част с 28:26. Четвъртият гейм се оказа и последен в мача, след като възпитаниците на Роберто Серниоти го затвориха с 25:23.

Така шампионът на Италия записа втора победа с 3:1 над белгийския си съперник и се класира за плейофи 6, където ще се изправи срещу руския гранд  Белогорие (Белгород).

Първият мач е в Белгород и трябва да се играе в периода 4 - 6 февруари, а Тренто приема руснаците в реванша в Италия седмица по-късно.

Цецо Соколов отново блестеше с екипа на трентинци и наниза 13 точки, 3 от които директно от сервис. Трябва да се отбележи, че активът на родния диагонал е толкова скромен, защото той игра само в първите два гейма и след като Тренто вече си осигури участие - Роберто Серниоти даде почивка на някои от титулярите си.

Също с 13 пункта за италианския шампион се отличи аржентинецът Себастиан Соле, а топреализатор в мача стана сънародникът му от Нолико - Федерико Перейра, който завърши с 24 точки.