Тренто се класира за полуфиналите в Серия А1

Пиаченца не успя да стигне до топ 4 в Италия

по статията работи: Краси Киров | 10.04.2012 | 07:37

Воденият от националния селекционер на България Радостин Стойчев отбор на Тренто се класира за полуфиналите в италианското волейболно първенство - Серия А1, след като се наложи с 3:0 (25:22, 25:17, 25:17) над Рома Волей.

Така Матей Казийски и компания спечелиха своята четвъртфинална група "А", след като записаха победи над останалите два отбора в нея - Сан Джустино и Рома Волей.

В същото време Пиаченца с Владимир Николов и Андрей Жеков отстъпи в много труден мач с 0:3 гейма на Кунео и не успя да се класира за полуфиналите.

Най-резултатни за Тренто бяха Османи Хуанторена и Ян Щокър с по 15 точки. Капитанът на Тренто Матей Казийски изигра поредния си силен мач и завърши с 13 точки (10 атаки и 3 аса).

Другият българин в състава на трентинци - Цветан Соколов не се появи в игра. За най-полезен играч в срещата (MVP) пък бе определен центърът Митар Джурич, който реализира 10 точки.

Никой от волейболистите на Рома Волей не успя да запише двуцифрен точков актив в мача, като трима играчи - Габриеле Маруоти, Иван Зайцев и Джулио Саби завършиха с по 8 точки.

За място на финала възпитаниците на Радостин Стойчев ще спорят с отбора на Андреоли (Латина), който е воден от бившия селекционер на България Силвано Пранди, а в състава му играе българският волейболист Йордан Гълъбинов.

Латина изненадващо спечели своята 1/4-финална група "D" в конкуренцията на Сислей Тревизо и Модена, побеждавайки и двата отбора с по 3:1 гейма.

Първият мач от полуфиналната серия между Тренто и Латина е в четвъртък (12 април) от 21:30 часа българско време в "Пала Тренто".

Битката между Кунео и Пиаченца бе решаващата в ¼ финална група C. Двата отбора имаха по една победа до този мач и успеха означаваше класиране за полуфиналите.

В зала "Бре Банка" домакините стигнаха до победата след 26:24, 32:30 и 28:26. Като всеки един гейм се реши с две точки разлика.

Владимир Николов бе най-резултатен със своите 18 точки. Христо Златанов добави 15, а разпределителя Андре Жеков се отчете с 1 точка. За отбора на Кунео най-добър бе Леандро Висото с 27 точки, следван от Вут Вийсманс с 15 точки.