Тренто спечели "българското" дерби с Кунео

Матей Казийски и компания не оставиха никакви шансове на противниците си след чиста победа с 3:0 (25:18, 25:21, 25:21)

по статията работи: Мариян Найденов | 05.11.2012 | 09:36

Итас Диатек Трентино (Тренто) постигна категорична и бърза победа с 3:0 над друг представител на Италия в Шампионската лига - Бре Банка Ланути (Кунео) - в голямото дерби от 5-ия кръг на Серия А1.

Воденият от Радостин Стойчев световен клубен шампион бе повече от изразителен в успеха си и за 78 минути порази съперника след 25:18, 25:21 и 25:21 в отделните части. Най-дълъг се оказа втория гейм, продължил 29 минути, но разликата в резултата индикира, че интригата се изпари при решителните разигравания.

Капитанът на Тренто Матей Казийски приключи мача с 10 точки, като само чешкият диагонал Ян Щокър бе по-резултатен - 11. Тренто предложи изключително разнообразие в организирането на атаките си и други двама волейболисти записаха също доста солидни активи - Османи Хуанторена и Емануеле Бирарели се отчетоха с по 9 точки за победата.

Поради тази причина съвсем резонно изглежда фактът, че разпределителят на домакините Рафаел бе определен за най-полезен играч на тима си, защото неговите подавания напълно матираха съперника.

За Кунео за пореден път над всички беше българският национал Цветан Соколов, който блесна със 17 точки, въпреки категоричната загуба на неговия отбор. Най-близо до постижението на Цецо се доближи французинът Ървин Нгапет, който наниза 8 точки.

Близо 4 000 зрители в залата на Тренто аплодираха Соколов при излизането на играчите на полето. Както е известно, допреди началото на сезона българският диагонал бе в редиците именно на световните шампиони, преди да бъде даден под наем в Кунео.

Неговият заместник сред нападателите на Тренто - Николай Учиков - не взе участие в дербито, след като Радо Стойчев за пореден път предпочете да заложи на Ян Щокър, който не разочарова с изявите си.

Самият Соколов можеше да завърши и с по-висок точков актив, но в няколко ключови моменти от двубоя правеше грешки в атаките си, които позволиха на домакините да натрупат още по-изразителна преднина в средата на геймовете.

Тренто има 6 точки след изиграването на 5 кръга от редовния сезон в Серия А1, а Кунео записа втора загуба, която остава отбора с 9 пункта.

Възпитаниците на Радо Стойчев имат само три мача за първенство заради участието си на Световното в Доха през октомври. На 7-ми ноември те ще изиграят срещу Перуджа в отложена среща от 2-ия кръг, а на 28-ми ноември е насрочен другия им отложен мач срещу Модена.