Тренто спечели българското дерби с Пиаченца в Италия

Шампионите се наложиха с категоричното 3:0 гейма, а Матей Казийски завърши с 9 точки за своя тим

по статията работи: Константин Симидчийски | 16.01.2012 | 08:00

Отборът на Тренто спечели с 3:0 гейма  (25:18, 25:16, 25:19) като домакин срещу Пиаченца в "българското" дерби от италианското волейболно първенство Серия А1.

Воденият от старши треньора Радостин Стойчев тим стигна лесно и бързо до победата, а българският национал Матей Казийски беше титуляр и реализира 9 точки за победителите. Ян Щокър бе най-резултатен в срещата със своите 15 точки. Османи Хуанторена добави 14 за успеха на шампионите.

Цветан Соколов се появи на полето като резерва в първия гейм и не записа точков актив. В състава на Копра играха българите Андрей Жеков и Владимир Николов. Диагоналът Николов завърши с 12 точки.

Българинът с италиански паспорт Христо Златанов, който носи екипа на Пиаченца, направи 9 точки. Тренто заема второ място в класирането с 38 точки, колкото има и лидера Мачерата. Пиаченца  е на 12-а позиция с актив от 14 точки.

Каза (Модена) на Виктор Йосифов постигна категорична победа с 3:0 гейма (25:21, 25:21, 25:16) над гостуващия ЦМЦ (Равена) в друг двубой от 15-ия кръг на волейболната Серия А1 на Италия. Българският централен блокировач започна като титуляр и в трите гейма и получи най-високата статистическа оценка в мача. Йосифов завърши с актив от 7 точки (6 атаки при 67% успеваемост, 1 блокада) за победата на Модена.

Поражение обаче инкасира Фидиа (Падуа) на Венцеслав Симеонов бе победен с 1:3 (18:25, 22:25, 30:28, 16:25) от гостуващия Акуа Парадизо Монца Брианца (Монца). Българският диагонал обаче записа много силен мач, приключвайки като топреализатор на мача с актив от 21 точки.

Тоно Калипо (Вибо Валентия) на Николай Николов претърпя загуба далеч от дома с 1:3 (25:17, 20:25, 24:26, 15:25) при гостуването си на Бре Банка Ланути (Кунео). Българският център не влезе в игра за своя тим.

Андреоли (Латина), отново без участието на Йордан Гълъбинов, победи като гост Енърджи Рисорсес (Сан Джустино) с 3:2 (25:21, 22:25, 27:25, 15:25, 15:10).