Треньорът на Испания: Не правим драми

Висенте дел Боске няма да прави драстични промени въпреки разгрома от Холандияб

по статията работи: iNews.bg | 14.06.2014 | 10:00

Треньорът на Испания Висенте дел Боске заяви, че няма да прави драстични промени въпреки разгромната загуба от Холандия с 1:5 в първия двубой на иберийците на Мондиал 2014.

"Ла Роха" започна турнира със самочувствието на световен и двукратен европейски шампион в последните шест години, но отстъпи на Холандия в повторение на финала от Мондиал 2010.

Летящите холандци Ван Перси и Робен отбелязаха по два гола за победата, като се възползваха от грешки на Пике и Касияс. Въпреки тези грешки обаче Дел Боске не смята да прави промени.

"Няма никаква нужда да се прави революция след този мач. Ние не успяхме да спечелим, но ще продължим да гледаме напред и ще се опитаме да победим в следващия мач," заяви Дел Боске пред SporTV.

"Това е много деликатен момент за нас. Всички трябва да решим този проблем, да победим Чили и да се предвижим напред.

"Това е спорт и трябва да приемем загубата. Те бяха по-добри през второто полувреме. Ако Силва се беше разписал за 2:0, тогава можеше и да не ни достигнат. Те имаха повече шансове през втората част, намериха много празни пространства, а ние бяхме слаби в защита.

"Допуснахме грешки, но ние ще се борим след този резултат. Не сме паднали психически," каза още Дел Боске.

Треньорът на Холандия Луис ван Гаал заяви, че не е очаквал неговия отбор да отбележи пет попадения срещу световния шампион Испания.

"Не съм очаквал да вкараме пет гола на Испания, това е истината. Но начинът на вкарване на голове е този, който очаквах. Аз имах стратегия и играчите изпълниха плана. Дадохме на испанците само едно положение през първото полувреме и те стигнаха до дузпа."

Разбира се, журналистите искат да играем по-бързо, но това не е възможно. В последните двадесет минути можеше да се види колко добри са нашите играчи. Това им дава самочувствие и аз очаквам те да играят още по-добре", заяви Ван Гаал след мача.