Уест Хям надви Манчестър Юнайтед с 4:0

Манчестър Юнайтед падна с резервите за Карлинг Къп

по статията работи: Методий Методиев | 01.12.2010 | 08:21

Отборът на Уест Хям зашлеви звучен шамар на носитела на Карлинг Къп Манчестър Юнайтед, след като го победи с унизителното 4:0 на своя "Ъптън Парк" в мач от четвъртфиналите на турнира.

По два гола за разгрома отбелязаха Джонатан Спектър и Карлтън Коул, а много силен мач за домакините направи Виктор Обиня, който непрекъснато притесняваше отбраната на Юнайтед и се отличи с две асистенции.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън бе дал почивка на повечето от основните си футболисти, в това число и на българския нападател Димитър Бербатов, който избухна с пет гола при разгрома над Блекбърн със 7:1 през уикенда.

В 16-та минута бе отменено попадение за домакините, след като Виктор Обиня стреля от границата на наказателното поле, топката се отклони от тялото на Джонатан Спектър и влезе във вратата на Юнайтед, но главният съдия прецени, че е имало засада. Така се стигна до 22-та минута, когато лондончани откриха резултата. След двойно подаване с Обиня, Джонатан Спектър с глава не остави шансове на Томас Кушчак и откри головата серия за Уест Хям в този мач.

Малко по-късно "чуковете" нанесоха втория си удар (37'). Автор на попадението отново бе Спектър, но този път то стана, заради неволна грешка на Фабио, който се подхлъзна и Спектър отблизо нямаше проблеми да преодолее вратаря на Юнайтед за 2:0.

Резултатът стана класически в 56-та минута, когато Виктор Обиня центрира в наказателното поле и там Карлтън Коул с глава разстреля Кушчак, за да отчае още повече "червените дяволи". Десет минути след това (67') срамът за Юнайтед стана още по-голям, защото Карлтън Коул направи загубата им още по унизителна, отбелязвайки четвърти гол.

Така "чуковете" детронираха носителя на трофея и то по впечатляващ начин. Победата бе и частично отмъщение за мениджъра Авраам Грант, който по нещастен начин загуби финала в Шампионската лига от "червените дяволи", когато бе начело на друг лондонски клуб - Челси.