Фалкао вдъхнови Атлетико за нов успех в края

"Дюшекчиите" продължават да се движат наравно с Барселона на върха в Примера дивисион

по статията работи: Иво Вецев | 22.10.2012 | 00:28

Нападателят Радамел Фалкао отново се превърна в герой за Атлетико (Мадрид), след като в последен мач от 8-ия кръг той донесе победата с 0:1 като гост над Реал (Сосиедад).

Двата отбора пропуснаха няколко добри ситуации, като двубоят резонно щеше да завърши наравно, но Тигъра в селекцията на Диего Симеоне изпълни перфектен пряк свободен удар в 90-ата минута и "дюшекчиите" отново спечелиха в заключителните минути.

Благодарение на вездесъщия си нападател Атлетико (Мадрид) продължава да е на върха в класирането заедно с Барселона, като двата тима имат 7 победи, 1 равенство и 22 точки, а Барса е лидер само заради по-добрата си голова разлика. Реал (Сосиедад) пък се смъкна до 15-ата позиция с 9 пункта.

Изненадващо или не, през първата част Реал (Сосиедад) беше по-добрият отбор и заслужаваше да води в резултата. От самото начало се заредиха пропуски пред Тибу Куртоа, който трябваше да се намесва решително при удари на Карлос Вела и Де ла Бейа.

В средата на полувремето пък отново Вела и Мартинес пропуснаха изгодни шансове, а удар на Андонеги в продълженията беше спрян с ръка от защитник на гостите, но съдията ощети Реал и дузпа не последва - 0:0 на полувремето.

Вторите 45 минути отново започнаха с надмощие на домакините, но Атлетико успя да осъществи няколко добри контраатаки. При една такава в 61-ата минута Коке беше изведен чудесно в наказателното поле, но ударът му беше спасен от стража на Сосиедад. Топката обаче падна в краката на Фалкао, който обаче се подхлъзна и не успя да вкара в опразнената врата - нетипичен пропуск на "Ел тигре".

9 минути по-късно Коке центрира в наказателното поле, където защитникът на домакините Микел Гонсалес надскочи всички, но насочи топката към своята врата. Там обаче с невероятна намеса Субикарай спаси своите от нелеп автогол.

В самия край на срещата "дюшекчиите" се хвърлиха да търсят победен гол, но домакините контраатакуваха много опасно и в 83-ата минута Карлос Вела беше оставен сам срещу Куртоа, но нападателят стреля изключително силно и неточно, пращайки топката високо в аут.

В 90-ата минута обаче двубоят беше решен от гения на Радамел Фалкао - Атлетико получи възможност да стреля от пряк свободен удар, а топката беше разположена на 23 метра от голлинията. Колумбиецът успя да стреля технично над стената, а коженото кълбо се оплете в мрежата на домакините - "дюшекчиите" измъкнаха поредни 3 точки в заключителните минути.