Флавия Пенета сложи край на олимпийските мечти на Цвети Пиронкова

Най-добрата българка загуби с 5:7, 1:6 от 21-та в света италианка и напуска английската столица

по статията работи: Божидар Азманов | 30.07.2012 | 20:37

Първата ракета на България при жените Цветана Пиронкова се прости с участието си на Олимпийския турнир по тенис в Лондон след поражение с 5:7, 1:6 от 21-та в света италианка Флавия Пенета.

Преди два дни Цвети изигра страхотен мач срещу номер 1 в света Доминика Цибулкова и вдъхна надежди за нещо голямо в английската столица.

За съжаление днес от играта ѝ нямаше и помен. Българката стартира с пробив още в първия гейм, но след това загуби подаването си цели 7 пъти, допусна 27 непредизвикани грешки и въпреки че преди срещата бе обявена за фаворит, логично отпадна от надпреварата.

Пиронкова започна мача по страхотен начин, проби Пенета и поведе с 2:0. За съжаление италианката веднага върна пробива, а след това спечели своето подаване на нула и изравни резултата.

Следващият гейм бе доста труден за Пиронкова, която трябваше да спасява четири възможности за пробив, но в крайна сметка успя да спечели подаването си и да поведе с 3:2.

След това Цвети за втори път проби своята съперничка, въпреки че Пенета поведе 30:0 в началото на гейма. За съжаление обаче италианката отново бързо-бързо изравни пробивите, а след това и резултата - 4:4.

Ролите се размениха в следващите два гейма - първо Пенета спечели подаването на Цвети, а след това българката изравни, макар и с последната си възможност.

В деветия гейм пловдивчанката за трети пореден път изгуби подаването си и предостави възможност на италианката да сервира за спечелване на сета. Този път тя не сгреши и взе сет аванс.

Слабото представяне на Цвети за съжаление продължи и във втория сет и още в първия гейм тя бе пробита от Пенета. При 2:0 в нейна полза българката най-после прекъсна лошата си серия на сервис и успя да намали, но при 1:3 отново позволи да бъде пробита.

Последва успешен нов успешен сервис гейм за италианката и Пиронкова трябваше да сервира за оставане в мача. За съжаление тя изгуби подаването си за седми път в двубоя, с което приключи и своето участие в Лондон във втория кръг - до където стигна и в Пекин преди четири години.

В следващият кръг Флавия Пенета ще играе с Петра Квитова, а утре ще стане ясно дали Цветана Пиронкова и Григор Димитров ще получат уайлд кард за олимпийския турнир при смесените двойки.